Kolejne zwycięstwo hokeistów w Mistrzostwach Świata U18

hokej

Reprezentacja Polski Juniorów w hokeju na lodzie rozegrała swój trzeci mecz w Mistrzostwach Świata U18 Dywizji IIA. Nasz zespół pokonał Rumunię 7:0 i prowadzi w tabeli.

Pierwsza tercja nie przyniosła nam żadnych bramek i nie zapowiadała aż tak dobrego końcowego wyniku. W pierwszych 20 minutach dobrze bronił Calin Mardale, ale nieźle spisywała się też cała rumuńska defensywa.

Druga tercja przeszła najśmielsze oczekiwania licznie zebranej publiczności na Stadionie Zimowy w Sosnowcu. Strzelanie rozpoczął w 21. min Matthew McGovern, a po nim trafiali kolejno Rafał Drabik, Tymoteusz Petrażycki, Adam Sawicki i Jakub Onak. Po 40 minutach Biało-Czerwoni prowadzili 5:0.

W ostatniej tercji wciąż nasz zespół kontrolował spotkanie i zdobywał kolejne bramki, a ich autorami byli: Bartłomiej Stolarski i Matthew McGovern. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 7:0.

W niedzielę o godzinie 20:00 w ArcelorMittal Park w Sosnowcu czeka nas spotkanie z Holandią.