Bożydar Iwanow: Co Wy na to? Wybieramy ścisłą kadrę na mundial!

  • Redakcja

Na Wyspach Brytyjskich wszystko jest nieco inne niż na Starym Kontynencie. Ruch jest lewostronny, piłkarskie reprezentacje są aż cztery, swą ligę ma Anglia i Szkocja ale już np. walijskie Swansea gra w Premier League. Za to w imprezach lekkoatletycznych czy Igrzyskach Olimpijskich występują jedynie Brytyjczycy, a nie Irlandczycy z Północy lub Szkoci. To samo dotyczy zakładów bukmacherskich.

Z tego co pamiętam, gdy na świat przychodzili potomkowie Davida Beckhama, można było postawić jakąś liczbę funtów, by założyć się, czy któryś z nich np. zagra kiedyś w reprezentacji Anglii. Tego typu „dziwolągów” znalazłbym pewnie dużo więcej. Robertowi i Annie Lewandowskim na szczęście na razie urodziła się córeczka. Wątpię, by w przyszłości zagrała w narodowym kobiecym zespole.

Ciekawe, czy ktoś dziś zdecydowałby się na postawienie sporej sumy pieniędzy na dokładne wytypowanie dwudziestotrzyosobowej kadry Adama Nawałki na mundial w Rosji. Z jednoczesnym zastrzeżeniem, że przypadek jakiejś kontuzji nie będzie wiązał się z unieważnieniem zakładu. Kilka dni temu, jeszcze przed ogłoszeniem szerokiego zestawu piłkarzy, spotkałem się z moim serdecznym przyjacielem raperem Redem i w formie zabawy dość szybko ułożyliśmy „naszą” ekipę. Dziś ją minimalnie zmodyfikuję. Z banalnego powodu. Układaliśmy to na wesoło, żartując, przekomarzając się, więc zapomniałem o Karolu Linetty’m… A on poleci na pewno…

Stworzenie takiej układanki nie jest proste.  Nie można być absolutnie pewnym, że z piłkarzy z pola – dwudziestu, bo trzy miejsca zabierają bramkarze –  pojedzie po dwóch piłkarzy na każdą pozycję. Nie wiemy chociażby, czy nasza etatowa dwójka napastników Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik doczeka się swoich dwóch „cieni”, czy tylko jednego. Przecież na EURO 2016 poza nimi z atakujących pojechał tylko Mariusz Stępiński. A i tak nie „powąchał” tam murawy nawet przez minutę.

Mimo to, spróbuję wytypować swoją kadrę i czekam też na Wasze propozycje.

BRAMKARZE: Szczęsny, Fabiański, Skorupski.

OBROŃCY: Piszczek, Bereszyński, Pazdan, Glik, Cionek, Bednarek, Rybus, Jędrzejczyk.

POMOCNICY: Krychowiak, Mączyński, Góralski, Grosicki, Błaszczykowski, Zieliński, Linetty, Peszko, Kurzawa.

NAPASTNICY: Lewandowski, Milik, Kownacki.

 

Co Wy na to?