Wioleta Myszor zainaugurowała rywalizację biało-czerwonych na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu

łucznictwo

Wioleta Myszor, reprezentantka klubu LKS Łucznik Żywiec, jako pierwsza Polka przystąpiła do rywalizacji w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Łuczniczka w rundzie rankingowej zajęła 54. miejsce z wynikiem 626 punktów.

Myszor wywalczyła kwalifikację olimpijską w turnieju ostatniej szansy w Ankarze. Choć ma na swoim koncie medale halowych mistrzostw świata i Europy w drużynie, start w Paryżu jest jej debiutem olimpijskim, w którym rywalizuje indywidualnie.

Runda rankingowa, rozegrana w czwartek, miała na celu ustalenie rozstawienia 64 zawodniczek w dalszej rywalizacji. Zwyciężczyni rundy zmierzy się z zawodniczką, która zajęła ostatnie miejsce, druga z przedostatnią, i tak dalej.

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Paryżu doszło do historycznego wydarzenia w łucznictwie. Koreanka Lim Sihyeon ustanowiła nowy rekord świata, zdobywając 694 punkty w rundzie rankingowej zmagań łuczniczek. Dotychczasowy rekord, wynoszący 692 punkty, należał od 2019 roku do jej rodaczki, Chaeyoung Kang.

Wioleta Myszor, która zajęła 54. miejsce, w 1/32 finału zmierzy się z Hinduską Aniktą Bhakat, która w czwartkowej rundzie zajęła 11. miejsce.

Kolejny etap rywalizacji w łucznictwie zaplanowano na 30 lipca.