To już jest koniec! 10 medali Polaków w Paryżu (11 sierpnia)

Niedziela była ostatnim dniem zmagań dla polskich sportowców na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, przynosząc sukces w kolarstwie torowym.

W konkurencji omnium kobiet, Daria Pikulik rozpoczęła dzień od 14. miejsca w scratchu. Następnie, w wyścigu na tempo, poprawiła swoją pozycję, zajmując 7. miejsce. Kolejnym wyzwaniem był wyścig eliminacyjny, w którym zajęła 10. lokatę. Jednak to finałowy wyścig punktowy przyniósł jej największą radość – Pikulik zdobyła srebrny medal olimpijski, kończąc rywalizację na drugim miejscu w wieloboju omnium.

Tymczasem w keirinie mężczyzn Mateusz Rudyk dobrze rozpoczął dzień, awansując do półfinału tej wymagającej konkurencji. Niestety, w półfinale zajął 6. miejsce, co wykluczyło go z walki o medale, kończąc jego udział w olimpijskiej rywalizacji.

W maratonie kobiet Aleksandra Lisowska i Angelika Mach walczyły z trudnymi warunkami i wymagającą trasą. Ostatecznie Lisowska ukończyła bieg na 36. miejscu, a Mach zajęła 64. lokatę, co było solidnym, choć nie spektakularnym wynikiem.

Polska reprezentacja ostatecznie na paryskich igrzyskach zdobyła 10 medali, w tym jeden złoty, cztery srebrne i pięć brązowych. Wśród nich warto wspomnieć o złocie Aleksandry Mirosław we wspinaczce sportowej, a także o srebrnym medalu Darii Pikulik, który był jednym z najważniejszych wydarzeń niedzieli.