Sobota bez sukcesów na olimpijskich arenach (3 sierpnia)

Sobota na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu

Sobota na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu okazała się trudnym dniem dla polskich sportowców, którzy rywalizowali w wielu dyscyplinach. Choć nie brakowało ambitnych występów, w większości przypadków zabrakło szczęścia i decydujących wyników, które pozwoliłyby awansować do kolejnych etapów rywalizacji.

Na torze kajakarstwa slalomowego Klaudia Zwolińska i Grzegorz Hedwig zdołali wywalczyć awans do kolejnej rundy kayak cross po udanych występach w repasażach, gdzie Zwolińska wygrała swój bieg, a Hedwig również pewnie zapewnił sobie dalszą rywalizację. Mateusz Polaczyk, który zajął drugie miejsce w swoim biegu, awansował bezpośrednio do kolejnej rundy, co stanowiło jedno z nielicznych jasnych punktów tego dnia.

W żeglarstwie Maja Dziarnowska zakończyła swoją rywalizację w klasie iQFoil na ósmym miejscu w końcowej klasyfikacji po zajęciu piątej pozycji w wyścigu ćwierćfinałowym. Paweł Tarnowski, startujący w tej samej klasie, uplasował się na dziewiątym miejscu po niefortunnym szóstym miejscu w ćwierćfinale. W klasie ILCA 6 kobiet Agata Barwińska zmagała się z kapryśnymi warunkami na wodzie, co skutkowało 21. miejscem w łącznym zestawieniu po sześciu wyścigach. Michał Krasodomski w klasie ILCA 7 mężczyzn zakończył dzień na 40. miejscu po zajęciu 37. i 31. miejsca w dwóch wyścigach.

Na lekkoatletycznej bieżni Ewa Swoboda była o krok od awansu do finału biegu na 100 metrów, zajmując czwarte miejsce w swoim półfinale z czasem 11,08 sekundy. Do finału zabrakło jej zaledwie 0,01 sekundy, co stanowiło jeden z największych pechów dnia. Z kolei Oliwier Wdowik w biegu na 100 metrów mężczyzn uplasował się na ostatnim miejscu w swoim biegu eliminacyjnym z czasem 11,53, co zakończyło jego udział w rywalizacji.

W rywalizacji na 1500 metrów mężczyzn Filip Rak i Maciej Wyderka nie zdołali awansować do kolejnej rundy, zajmując odpowiednio ósme i dziesiąte miejsce w swoich biegach repasażowych. W biegu na 800 metrów kobiet Anna Wielgosz także nie zdołała awansować, zajmując siódme miejsce w swoim repasażu.

Na pływalni Katarzyna Wasick odniosła sukces, kwalifikując się do olimpijskiego finału na 50 metrów stylem dowolnym po wygraniu swojego półfinału z czasem 24,23 sekundy. Jej koleżanka z reprezentacji, Kornelia Fiedkiewicz, zakończyła swoje występy na 20. miejscu w eliminacjach tego samego dystansu. Polskie sztafety nie miały tyle szczęścia – zarówno męska sztafeta 4x100m stylem zmiennym, jak i kobieca, nie zdołały awansować do finału, zajmując odpowiednio 10. i 12. miejsce w eliminacjach.

W zawodach golfowych Adrian Meronk miał trudny dzień, notując spadek na 50. miejsce po trzeciej rundzie, co praktycznie wyklucza jego szanse na medal.

W siatkówce plażowej Michał Bryl i Bartosz Łosiak musieli uznać wyższość niemieckiego duetu Nils Ehlers/Clemens Wickler, przegrywając 0:2 w ostatnim meczu fazy grupowej. Pomimo porażki, Polacy awansowali do 1/8 finału. W siatkówce halowej reprezentacja Polski przegrała 1:3 z Włochami, co oznacza, że w ćwierćfinale zmierzy się ze Słowenią.

Stanisław Aniołkowski w wyścigu kolarskim na szosie uplasował się na 61. miejscu, a w skoku o tyczce Piotr Lisek i Robert Sobera zakończyli swoją rywalizację na etapie eliminacji, zajmując 15. miejsce z wynikiem 5,60 m.