Skateboarding: Polka wciąż w grze o igrzyska

Skateboarding

Weronika Choromańska po dobrym występie w Dubaju zachowała szansę na wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej w konkurencji street w skateboardingu. Teraz na Polkę czeka kolejna faza eliminacji.

W Dubaju w finałowych zawodach pierwszej fazy kwalifikacji olimpijskich startowały dwie polskie skateboardzistki - Weronika Choromańska oraz Zuzanna Bona. Rywalizacja została podzielona na 4 etapy: kwalifikacje, ćwierćfinał, półfinał oraz finał. W pierwszej części imprezy z bardzo dobrej strony pokazała się Zuzanna Bone, która uzyskała wynik 39.21 punktów, co przełożyło się na 11. miejsce. Nieco gorzej poszło Weronice Choromańskiej, która może mówić o dużym szczęściu - uplasowała się bowiem na 27. lokacie. Ostatniej, dającej awans do ćwierćfinału.

W kolejnej fazie zawodów Weronika lepiej wytrzymała presję - z rezultatem 44.46 pkt zajęła 19. pozycję w ćwierćfinale. Nasza reprezentantka co prawda nie awansowała do półfinału, ale uzyskany wynik pozwolił jej wspiąć się o 15 “oczek” na 43. pozycję w rankingu olimpijskim, dzięki czemu wciąż pozostaje w walce o igrzyska w Paryżu. Zuzanna Bone podczas swojego przejazdu podjęła ryzyko, które niestety nie opłaciło się i z rezultatem 8.27 punktów zakończyła rywalizację w Dubaju na 31. miejscu. Tym samym odpadła z rywalizacji o wyjazd do stolicy Francji na najważniejszą imprezę czterolecia.

Kolejne zawody odbędą się w Szanghaju (14-19 maja) oraz Budapeszcie (18-23 czerwca), gdzie 44 najlepsze zawodniczki rankingowe będą walczyły o 22 “przepustki” do Paryża.

Przypomnijmy, że Weronika to jedna z bardziej utalentowanych zawodniczek w światowym skateboardingu. W zeszłym roku podczas XVII Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Mariborze sięgnęła po złoty medal w konkurencji street, a rok wcześniej, jeszcze jako 17-letnia dziewczyna, wywalczyła srebro podczas Mistrzostw Polski. Zawodniczka znana jako Werka Skejterka była też druga we wrocławskich zawodach Red Bull Mind The GAP.