Piskorska popłynie w Paryżu na dwóch dystansach

Adela Piskorska

Wyścig na 100 m stylem grzbietowym kobiet był ozdobą drugiego dnia mistrzostw Polski w pływaniu, które odbywają się w Lublinie. Najlepsza okazała się reprezentantka gospodarzy. Adela Piskorska z AZS-u UMCS-u wynikiem 59.92 sekundy zdobyła kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Piskorska już wcześniej wypełniła minimum olimpijskie na 200 metrów stylem grzbietowym. Podczas mistrzostw Polski była najszybsza na dystansie dwukrotnie krótszym. I na nim również uzyskała czas, który gwarantuje jej udział w tegorocznych zawodach olimpijskich, jak również na czerwcowych mistrzostwach Europy. Do mety dotarła w 59,92 sekundy. Druga była Paulina Peda (AZS AWF Katowice). 1.01,25, a trzecia Laura Bernat (AZS UMCS Lublin) 1.02,96

- Bardzo się cieszę, kompletnie się tego nie spodziewałam. W połowie dystansu widziałam, że nie płynę zbyt szybko. Nie mogłam wejść po prostu na wyższe tempo, ale co się stało na drugiej pięćdziesiątce, nie mam pojęcia. Po prostu płynę spokojnie i nagle po 25 metrach mam tyle siły, że finiszowałam do samego końca – mówi Piskorska, która w tym roku na mistrzostwach świata w Dosze na krótkim basenie wywalczyła 6. miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym.

Piątkowe zmagania przyniosły nam także kolejne minima na mistrzostwa Europy. Wypełnili je: Kamil Sieradzki, który został mistrzem Polski na 200 metrów stylem dowolnym; Jakub Majerski, który niespodziewanie wygrał na 100 metrów stylem grzbietowym czy Aleksandra Knop na 400 metrów stylem zmiennym. Na czerwcowych mistrzostwach Starego Kontynentu część biało-czerwonych będzie miała szansę na wywalczenie olimpijskiego paszportu.