Pełna emocji środa na olimpijskich arenach (31 lipca)

Środa była dniem pełnym sportowych emocji dla Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, przynosząc zarówno chwile radości, jak i pewne rozczarowania. Jednakże, kolejne dni przyniosą nowe szanse na sukcesy, a Polacy z pewnością będą walczyć do ostatniej chwili.

W wioślarstwie, polska czwórka podwójna mężczyzn w składzie Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański zdobyła brązowy medal, kontynuując tradycję sukcesów polskich wioślarzy na międzynarodowych arenach. Z kolei w konkurencji dwójek podwójnych wagi lekkiej, Martyna Radosz i Katarzyna Wełna zajęły czwarte miejsce w półfinale, co oznacza, że będą rywalizować w finale B.

Polskie siatkarki pewnie pokonały reprezentację Kenii 3:0 w fazie grupowej, demonstrując swoją dominację w każdym z setów (25:14, 25:17, 25:15). Z kolei męska reprezentacja siatkarska stoczyła dramatyczny pojedynek z Brazylią, wygrywając 3:2 po pełnym zwrotów akcji meczu (22:25, 25:19, 19:25, 25:23, 15:12).

W tenisie Iga Świątek awansowała do półfinału po wygranej nad Danielle Collins, która skreczowała przy stanie 6:1, 2:6, 4:1 dla Polki. Natomiast w tenisie stołowym mężczyzn, Miłosz Redzimski stoczył zaciętą walkę, ale niestety przegrał 3:4 z Andersem Lindem, kończąc swój udział w turnieju na 1/16 finału. W singlu kobiet, Natalia Bajor nie zdołała przeciwstawić się Cheng I-Ching, przegrywając 0:4 w 1/8 finału.

Żeglarstwo również dostarczyło sporo wrażeń. Paweł Tarnowski w klasie iQFoil po dziesięciu wyścigach zajmuje drugie miejsce, tracąc zaledwie punkt do lidera. Maja Dziarnowska w tej samej klasie, ale w kategorii kobiet, plasuje się na jedenastej pozycji po jedenastu wyścigach. W klasie 49er FX kobiet Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak zajęły 18. miejsce i nie zakwalifikowały się do wyścigu medalowego. Natomiast Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki, startujący w tej samej klasie w kategorii mężczyzn, zajmują piąte miejsce i będą walczyć o medal.

W pływaniu, Krzysztof Chmielewski w finale na 200 m stylem motylkowym zajął czwarte miejsce, co jest solidnym wynikiem, choć zabrakło niewiele do podium. Ksawery Masiuk, startujący na 200 m stylem grzbietowym, zajął szóste miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i odpadł z dalszej rywalizacji.

Również w jeździectwie Polacy mieli swoje chwile chwały. Sandra Sysoyeva awansowała do finału ujeżdżenia, zajmując czwarte miejsce w grupie F. Niestety, Katarzyna Milczarek i Aleksandra Szulc nie zdołały zakwalifikować się do dalszej części zawodów.

W boksie, Elżbieta Wójcik wygrała z Irlandką Aoife O'Rourke w kategorii do 75 kg, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału, gdzie zmierzy się z Panamką Atheyną Bylon.

Strzelectwo również przyniosło Polakom emocje. Tomasz Bartnik awansował do finału w konkurencji karabin z trzech postaw, zajmując szóste miejsce w eliminacjach. Niestety, Maciej Kowalewicz z wynikiem 579 punktów zakończył rywalizację na 37. miejscu, co nie dało mu awansu.

Nieco mniej szczęścia mieli Polacy w kajakarstwie slalomowym, gdzie Klaudia Zwolińska zajęła siedemnaste miejsce w półfinale i nie zdołała awansować do finału.

W triathlonie Roksana Słupek zajęła 13. miejsce, co jest solidnym wynikiem, biorąc pod uwagę wysoką konkurencję w tej dyscyplinie.

Na koniec dnia, polska drużyna koszykówki 3x3 odniosła sensacyjne zwycięstwo nad USA, wygrywając 19:17 w fazie grupowej, co jest znaczącym osiągnięciem w tej dynamicznie rozwijającej się dyscyplinie sportu.