Sobera trzeci w Berlinie. Tyczkarz pojedzie na HMŚ do Glasgow

Sobera trzeci w Berlinie

Robert Sobera zajął 3. miejsce w prestiżowym mityngu ISTAF INDOOR w Berlinie. Polak startował w zawodach jako świeżo upieczony uczestnik zbliżających się Halowych Mistrzostw Świata w Glasgow.

Jeszcze przed startem w imprezie z cyklu World Athletics Indoor Tour Silver polski tyczkarz dowiedział się o zaproszeniu, jakie otrzymał od światowej organizacji do udziału w HMŚ w Glasgow. Powodem przyznanej mu kwalifikacji była rezygnacja z uczestnictwa w globalnym czempionacie pod dachem przez kilku zawodników zajmujących wyższe lokaty w rankingu. Wiadomość zadziałała na Roberta motywująco, gdyż podczas mityngu w Berlinie pokazał się z dobrej strony. 

Tyczkarz rozpoczął zmagania w Mercedes Benz Arenie od zaliczenia w pierwszym podejściu wysokości 5.45. Po opuszczeniu 5.56 dwukrotnie musiał mierzyć się z poprzeczką zawieszoną na 5.66. Przy okazji pierwszej próby na tej wysokości poprzeczka została na stojakach, ale sędziowie dopatrzyli się, że Polak przytrzymał ją ręką. Drugi skok był już udany i ostatecznie zapewnił podopiecznemu Dariusza Łosia trzecie miejsce. Zmagania wygrał Filipińczyk Ernest John Obiena z wynikiem 5.93. Zwycięzca trzykrotnie atakował wysokość 6.03, ale bezskutecznie.


W stolicy Niemiec startowała też Nikola Horowska. Konkurs skoku w dal zaczęła od dobrej próby na 6.53. Później podopieczna Tomasza Saskiego nie poprawiła już swojego wyniku i zmagania zakończyła na szóstym miejscu. Wygrała faworytka gospodarzy, mistrzyni olimpijska z Tokio Malaika Mihambo. Niemka zwycięstwo niejako przypieczętowała skacząc w szóstej serii 6.95. Drugie i trzecie miejsce zajęły z identycznym wynikiem - 6.75, Szwajcarka Annik Kalin oraz Włoszka Larissa Lapichino.

 

Zdjęcie: PZLA

Artykuły powiązane