Oszczepnik Marcin Krukowski coraz bliżej olimpijskiego występu

lekkoatletyka

Marcin Krukowski wygrał konkurs rzutu oszczepem podczas mityngu w Madrycie i zbliżył się do startu w Paryżu. Aktualnie polski lekkoatleta w rankingu olimpijskim znajduje się na miejscu, gwarantującym kwalifikację do zawodów czterolecia.

Minimum na tegoroczne igrzyska olimpijskie w rzucie oszczepem wynosi 85,50 m. Zawodnicy, którzy nie uzyskają takiego wyniku mogą liczyć na awans poprzez wysokie miejsce w światowym rankingu. Tą drogą podążą polski oszczepnik Marcin Krukowski. Nasz lekkoatleta startował wczoraj w mityngu w Madrycie, który wygrał z niezłym rezultatem 81,90 m z czwartej serii. Zwycięstwo w zawodach dało mu 1228 punktów do rankingu olimpijskiego, dzięki czemu obecnie plasuje się na pozycji gwarantującej mu start w stolicy Francji.

W Madrycie startowali również dwaj inni polscy oszczepnicy. Dawid Wegner rzucił w najlepszej próbie 78,46 m, a niespełna 78 metrów osiągnął Cyprian Mrzygłód – 77,77 m. To wystarczyło do kolejno szóstej i siódmej lokaty.

Przypomnijmy, że Marcin Krukowski reprezentował Polskę w niedawnych Mistrzostwach Europy w Rzymie, kwalifikując się do szerokiego, dwunastoosobowego finału. W nim w najlepszej próbie posłał oszczep na odległośc  81,24 m, co dało mu 9. miejsce. Polak nie awansował do wąskiego finału, do którego kwalifikowało się ośmiu zawodników.

Zawody lekkoatletyczne w Paryżu potrwają w dniach 1-11 sierpnia. Finał rzutu oszczepem mężczyzn zaplanowano na 7 sierpnia.

 

Zdjęcie: Wikimedia


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane