Orlen Copernicus Cup 2024 rusza w Toruniu

Orlen Copernicus Cup 2024 rusza w Toruniu

Już po raz 10, w Arenie Toruń rozpoczną się zmagania najlepszych lekkoatletów i lekkoatletek z całego świata. Impreza jest zaliczana do cyklu najbardziej prestiżowych mityngów halowych World Athletics Indoor Tour Gold. Będzie to jubileuszowa edycja tego wydarzenia.

Ponad 100 zawodników zmierzy się w dwunastu konkurencjach lekkoatletycznych, w których składzie znalazły się m in. biegi pań na dystansach  60m, 400m, 800m, 1500m, 60m przez płotki, oraz panów bieg na  60m,  800m, 1500m, 3000m, 60m przez płotki, a także skok o tyczce, trójskok.

W wydarzeniu weźmie udział czołówka najlepszych sportowców, a wśród nich pojawią się takie nazwiska jak Pia Skrzyszowska, Nadine Visser, Ewa Swoboda czy Lieke Klaver. W zmaganiach tyczkarzy nie zabraknie Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego, którzy będą rywalizować z Emanuilem Karalisem oraz z Sondre Guttormsenem z Norwegii. 

Duże emocje zapowiadają się także w biegu na 1500 m, na którego starcie stanie Etiopka Diribe Welteji (srebrna medalistka Mistrzostw Świata w Budapeszcie) oraz  Hirut Mesheshe (trzecia podczas Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie).

Bezpośrednia transmisja z zawodów odbędzie się na antenie Super Polsat oraz na jednym z kanałów: Polsat Sport/Polsat Sport Extra/Polsat Sport News w godzinach 17:30 - 20:00).

Artykuły powiązane