Najlepsi lekkoatleci w sobotę wystąpią w Chorzowie

lekkoatletyka

W sobotę na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się 70. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego, w zawodach wystartują najlepsi zawodnicy z całego świata.

– Nasz mityng to nie tylko szansa na zobaczenie światowej elity, ale też pierwszy ważny sprawdzian polskich lekkoatletów w sezonie olimpijskim – zapowiada dyrektor memoriału Sebastian Chmara.

Memoriał Janusza Kusocińskiego jest jednym z najważniejszych punktów w europejskim kalendarzu lekkoatletycznym. Mityng, którego historię pisały największe gwiazdy światowego sportu w tym sezonie rozegrany zostanie 18 maja na Stadionie Śląskim.

– Nasz mityng będzie takim pierwszym poważnym sprawdzianem lekkoatletycznej reprezentacji Polski w sezonie olimpijskim. Przed nami miesiące wielkich wydarzeń sportowych. Najpierw mistrzostwa Europy w Rzymie, potem zmagania olimpijskie w Paryżu. Wcześniej, bo już w sobotę, Memoriał Janusza Kusocińskiego. Patron mityngu był w 1932 roku mistrzem olimpijskim i zapewniamy, że zawodnicy startujący w sobotę na Stadionie Śląskim będą w mistrzowskiej dyspozycji – zapowiada dyrektor wydarzenia Sebastian Chmara.

Jak przyznaje szef mityngu, przed laty znakomity wieloboista, sobotnie popołudnie będzie naładowane pozytywnymi sportowymi doznaniami.

 – Istotą sportu jest rywalizacja. Wydaje mi się, że jedną z najciekawszych będzie ta pomiędzy pięciokrotnym mistrzem świata w rzucie młotem Pawłem Fajdkiem i młodym kanadyjskim mistrzem tej konkurencji Ethanem Katzbergiem. Ciekawie będzie na bieżni bo zobaczymy gwiazdy niedawnych World Athletics Relays z Natalią Kaczmarek i Justyną Święty-Ersetic na czele. Cieszę się też, że na Memoriale wystartuje oszczepniczka Majka Andrejczyk, która prezentuje dobrą i równą formę. Jej rywalką będzie mistrzyni Europy Greczynka Dzenggo – mówi dyrektor mityngu Sebastian Chmara.

Kibice, którzy przybędą w sobotę na Stadion Śląski będą mogli zobaczyć inauguracyjny w tym sezonie start wielkiej mistrzyni rzutu młotem Anity Włodarczyk. Na bieżni do wielkiego biegania wróci Sofia Ennaoui, która w Chorzowie wystartuje na dystansie 800 metrów. Zobaczymy też wicemistrzynię świata w biegu na 400 metrów Natalię Kaczmarek.

– Stadion Śląski jest dla mnie szczęśliwym miejscem. Tutaj przed rokiem ustanowiłam rekord życiowy. Bieżnia w Kotle Czarownic jest naprawdę szybka. Mam nadzieję, że podczas sobotniego startu w Memoriale Kusocińskiego znowu dam sobie oraz kibicom dużo radości. Spoglądając na listy startowe widzę, że do Chorzowa przyjedzie duża grupa świetnych biegaczek. To też gwarancja dobrego biegania. Taka mocna obsada bardzo motywuje – przyznaje Natalia Kaczmarek.

Początek zawodów zaliczanych do cyklu World Athletics Continental Tour Silver na Stadionie Śląskim 18 maja po godzinie 16:00.

 

Zdjęcie: Marek Biczyk / PZLA


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane