Polka pierwszą kobietą chairperson podczas hokejowych mistrzostw świata

Hokej - Marta Zawadzka

Podczas zbliżających się, hokejowych mistrzostw świata elity Polka będzie pełnić ważną funkcję. Marta Zawadzka została mianowana "chairperson", czyli przewodniczącą komitetu organizacyjnego z ramienia IIHF (Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie).

W dniach od 10 do 26 maja w Czechach odbędą się mistrzostwa świata elity. Turniej będzie dla nas szczególny, gdyż po 22 latach przerwy w gronie najlepszych drużyn globu zagra reprezentacja Polski. Okazuje się, że nie będzie to jedyny polski akcent na tych mistrzostwach. Marta Zawadzka, aktualna wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie oraz członkini IIHF, będzie pełniła funkcję "chairperson", czyli przewodniczącej komitetu organizacyjnego z ramienia IIHF. Dostąpi tego zaszczytu jako pierwsza kobieta w historii!

Polka będzie pracowała w stolicy Pradze, natomiast w Ostrawie, gdzie zagra nasza reprezentacja, chairmanem będzie Fin Heikki Hietanen. Zawadzka będzie pełnić rolę kontrolera, czyli pilnować wszelkich procedur, regulacji czy schematu gier. Będzie też kimś w rodzaju troubleshootera, czyli osoby, która rozwiązuje pojawiające się na bieżąco problemy.

Zawadzka od 2016 roku jest członkinią IIHF. Jest także wiceprezeską PZHL. Funkcję chairperson pełniła już między innymi podczas MŚ kobiet.

Przypomnijmy, że podczas MŚ elity w hokeju grupowymi rywalami biało-czerwonych będą: Łotwa, Szwecja, Francja, Słowacja, USA, Niemcy i Kazachstan.

 

Zdjęcie: oficjalny profil Marty Zawadzkiej w serwisie Facebook.com


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane