Hit na koniec 10. Kolejki w Premier League: Tottenham – City

  • Redakcja

Poniedziałek z ligą angielską nie będzie nudny. O 21:00 Tottenham zmierzy się bowiem z Manchesterem City. Gospodarze dzięki wygranej wskoczyliby na podium, a goście na fotel lidera.

Koguty zaskoczyły wszystkich przed tym sezonem, nie dokonując w letnim oknie transferowym jakichkolwiek transferów. Zero strat i zero zysków. Niespotykana taktyka londyńskiego klubu. Czy skuteczna? Wciąż tego nie wiemy.

Na ten moment Tottenham jest na 5. w miejscu w lidze. Strat do prowadzących drużyn nie ma wielkich, ale też na podium wskoczyć nie potrafi. Jeśli dziś by wygrał, to potwierdziłby, że w tym sezonie znów będzie bił się o czołowe lokaty w Premier League, a jednocześnie wszedłby do grona pierwszej trójki w tabeli. Wygrać gospodarzom nie przyjdzie jednak łatwo.

Angielskie Wyjście #12 – Arsenal na fali, Newcastle do bani

Wszystko dlatego, że przyjeżdża do nich ekipa Pepa Guardioli, zaprogramowana na zwycięstwa. City ścigają się obecnie z Liverpoolem i raz za razem wymieniają z The Reds na czele tabeli. W przypadku wygranej Manchesteru z Tottenhamem – to on znów będzie prowadził w lidze. Ekipa „Obywateli” to obok Liverpoolu i Chelsea Londyn jedyna drużyna w Anglii, która nie zaznała w tym sezonie jeszcze ani jednej porażki. Czy i dziś wywiezie z Wembley punkt lub trzy punkty? Przekonamy się tuż przed 23:00 czasu polskiego, gdy sędzia prowadzący to spotkanie zagwiżdże po raz ostatni.

Łyk powietrza czy wyjście na powierzchnię?

Zdaniem forBET faworytem tego spotkania jest zdecydowanie Manchester City. Kurs na jego triumf to 1.75, na remis – 4.20, a wygraną gospodarzy jest najwyższy, bo aż 4.65. Liczymy, że dzisiejszy hit ligi angielskiej będzie przede wszystkim bardziej zacięty, niż wczorajsze El Clasico w Hiszpanii.