Dla niektórych dziś nastanie drugie zaćmienie w ciągu dwóch dni

  • Redakcja

Wczoraj mogliśmy podziwiać najdłuższe zaćmienie księżyca w tym stuleciu. Specjaliści mówią, że następne takie zjawisko czeka na nas dopiero za sto lat. Cóż, dzisiaj nadejdzie kolejne zaćmienie, ale tylko dla niektórych, wybranych pięściarzy, którzy znajdą się między linami w londyńskiej Arenie O2.

Eddie Hearn 3 dni temu poinformował za pośrednictwem swojego twittera, że bilety na dzisiejszą galę zostały wyprzedane. Fight Card gali, która odbędzie się w Londynie, jest na tyle okazały, że to wydarzenie grzeje nie tylko Brytyjczyków, ale i większość osób, które uwielbiają boks.

W walce wieczoru zmierzą się Joseph Parker i Dillian Whyte. Mówi się, że zwycięzca tego pojedynku będzie w następnej swojej walce mierzył się z właścicielem pasa jednej z ważniejszych federacji. Obu zawodników łączy to, że przegrali z Anthonym Joshuą. Parker przegrał na punkty, a Whyte leżał na deskach w 7. rundzie. Nowozelandczyk zapowiada, że będzie dążył do nokautu i nie chce przeboksować wszystkich rund, tak jak to zrobił z AJ’em. Jego przeciwnik, który nie grzeszy sylwetką, podchodzi spokojnie do zapowiedzi swojego oponenta, przekonując wszystkich, że już nie raz słyszał takie groźby od swoich rywali. Dodatkowym smaczkiem jest to, że promotorzy obu Panów założyli się publicznie o 20 tys. funtów o to, który z jego podopiecznych wygra to starcie. Na ważeniu Anglik był o prawie 8 kilo cięższy od swojego przeciwnika, co było widać po jego brzuchu (kurs w forBET: Parker – 1.75, x – 22.00, Whyte – 2.10).

Drugim równie emocjonującym pojedynkiem jest starcie Derecka Chisory z Carlosem Takamem. Ten drugi wiedział, że jego przeciwnik zrobi show na ważeniu i się nie zawiódł. Takam uważa jednak, że w ringu to on przejmie inicjatywę i dlatego postanowił odpuścić sobie tę całą szopkę przed walką. Chisora ostatnią walkę stoczył cztery miesiące temu ze słabiutkim Zakarią Azzouzim. Jego przeciwnik natomiast walczył z samym Anthonym Joshuą 9 miesięcy temu. Francuz został pokonany przez TKO, co nie jest wstydem, jeśli spojrzy się na wyczyny AJ’a. Pytanie tylko jak podziała na niego taka przerwa (kurs w forBET: Chisora – 2.60, x – 22.00, Takam – 1.52).

Pozostałe walki też stoją na przyzwoitym poziomie (w nawiasie kursy w forBET):

Frank Buglioni – Emmanuel Feuzeu (1 – 1.02, x – 36.00, 2 – 12.00)
Antony Fowler – Craig O’Brien (1 – 1.06, x – 35.00, 2 – 8.50)
Webb Nick – David Allen (1 – 1.22, x- 25.00, 2 – 4.35)
Joshua Buatsi – Ricky Summers (1 – 1.05, x – 34.00, 2 – 9.00)
Conor Benn – Cedrick Peynaud (1 – 1.06, x – 35.00, 2 – 8.50)

TU znajdziecie całą bokserką ofertę jaką oferuje forBET.