LOTTO świętuje 25 lat Zdrapek w Polsce

LOTTO świętuje 25 lat Zdrapek w Polsce

Zdrapki LOTTO obchodzą w tym roku swój okrągły jubileusz 25-lecia obecności w Polsce. Bez wątpienia Polacy kochają Zdrapki! Jest to najbardziej znany i lubiany produkt z portfolio LOTTO. Można w nich wygrać mniejsze i większe kwoty – nawet 2 miliony złotych. Wygrane cieszą ale największe emocje dostarcza zabawa polegająca na zdrapywaniu warstwy ścieralnej.

Zdrapki to najbardziej interaktywny produkt LOTTO. Każda Zdrapka ma swój unikatowy design. Grafiką i nazwą Zdrapki nawiązują np. do szczęśliwych liczb, często można znaleźć zdrapkę z liczbą 7, szczęśliwych symboli jak np. podkowa czy koniczynka, a także drogocennych kamieni np. pereł, szmaragdów, diamentów czy rubinów.  Fani sportu także miewali Zdrapki tematyczne jak np. „Piłka w grze”, „WYgrywamy” z Robertem Lewandowskim czy inne np. o tematyce olimpijskiej. Natychmiastowy wynik i często padające wygrane sprawiają, że Zdrapki mają coraz większą rzeszę fanów. Zdrapki to zabawa międzypokoleniowa, kochają ją stali i dojrzali gracze oraz młodzi dorośli. A gdzie można kupić zdrapki? W ponad 25 tysiącach punktów sprzedaży LOTTO w całej Polsce.  

25 lat historii Zdrapek LOTTO to wiele liczb i ciekawostek. Pierwszą Zdrapką na rynku był ZODIAK, który zadebiutował we wrześniu 1999 roku. Od tego czasu Zdrapki zyskały ogromną popularność. Pierwotnie Zdrapki sprzedawane były pod marką LOTEK. Żółty słoń z podniesioną trąbą, symbol szczęścia, gościł na produktach reklamowych i promocyjnych przez całą dekadę. Zdrapka LOTEK doczekała się aż 25 edycji i do dziś nie ma w tej kategorii rywala. Od września 1999 r. do końca 2023 r. w sprzedaży pojawiło się łącznie 784 różnych rodzajów Zdrapek. Rocznie do sprzedaży trafia około 46 nowych Zdrapek. Miesięcznie Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO wypłaca wygrane na łączną kwotę średnio 85 mln zł. W minionym - 2023 roku na wygrane w Zdrapkach wypłacono rekordowe 1 216 293 919 zł.

 

Drapiesz solo czy w towarzystwie? LOTTO radzi: lepiej drapać razem!

Zdrapki sprawdzą się jako indywidualna rozrywka ale także uświetnią różnego rodzaju spotkania towarzyskie. Zdrapki to także oryginalny pomysł na prezent lub dodatek do prezentu na różne okazje – ślub, imieniny, urodziny, parapetówka, prezent pod choinkę czy na Walentynki. Wręczając taki prezent z pewnością można zaskoczyć obdarowanego. Zdrapki LOTTO bez wątpienia są także  zaproszeniem do spędzania razem czasu. Drapanie w gronie rodziny lub przyjaciół  dostarcza wielu pozytywnych emocji i podkręca atmosferę spotkań. O wiele przyjemniej jest drapać i wygrywać wśród bliskich osób. Wspólna zabawa i wspólna radość z wygranej - smakują lepiej. A średnio co 4. Zdrapka wygrywa!  

 

Marcowe debiuty Zdrapek LOTTO 

Król Cash to iście królewska propozycja od LOTTO. Do sprzedaży trafi w wyjątkowy dzień w kalendarzu, bo 29 lutego. W tej Zdrapce do zdobycia będą trzy główne wygrane po 500 000 zł. Cena Zdrapki to 10 zł.

Milion dla Ciebie wchodzi na rynek 7 marca i będzie idealnym prezentem z okazji Dnia Kobiet! Oprócz tego to Zdrapka, która podkreśla 25 urodziny! Kosztuje 20 zł, a główna wygrana w tej Zdrapce wynosi aż 1 000 000 zł!

Złoty Los to  kolejna już edycja kultowej Zdrapki, która w sprzedaży pojawi się 14 marca. W tej Zdrapce do zdobycia jest dwie główne wygrane po 500 000 zł. Złoty Los to elegancka Zdrapka, która pasuje jako dodatek np. do prezentu ślubnego. Zdrapka kosztuje 10 zł.

Lucky Koniczyna rozpoczyna w tym roku wiosnę. Właśnie 21 marca Zdrapka trafi do punktów LOTTO. Ta pastelowa propozycja kosztuje jedynie 5 zł. W Zdrapce jest aż sześć głównych wygranych po 200 000 zł.  

Wielkie Granie to ostatni marcowy debiut. Ta Zdrapka stworzona jest do drapania w gronie rodziny i przyjaciół. W Wielkim Graniu do zdobycia będą dwie główne wygrane po 500 000 zł. Zdrapka kosztuje 10 zł.

 

*Produkty LOTTO przeznaczone są dla osób pełnoletnich.

Artykuły powiązane