Sześć medali zapaśników w stolicy Hiszpanii. Baran wygrał wewnętrzną rywalizację o Paryż

zapasy

Madryt okazał się szczęśliwy dla naszych zapaśników. Podczas zakończonego w weekend Grand Prix of Spain biało-czerwoni wywalczyli cztery medale, w tym dwa złote. Na najwyższym podium stanęli Arkadiusz Kułynycz oraz Robert Baran.

W Grand Prix of Spain wystartowało aż 268 zapaśników i zapaśniczek z 35 krajów. Dla cześci z nich zawody w stolicy Hiszpanii stanowiły próbę generalną przed zbliżającym się wielkimi krokami turniejem czterolecia. Podczas imprezy z dobrej strony zaprezentowali się biało-czerwoni, którzy dwukrotnie usłyszeli Mazurka Dąbrowskiego. 

W kategorii do 87 kg triumfował Arkadiusz Kułynycz, który w drodze do złotego medalu wygrał z Kazachami, a w finale pokonał Kolumbijczyka Carlosa Munoza. Tego samego dnia piąte miejsce wpadło na konto Oliviera Skrzypczaka (kat. 82 kg) i Patryka Bednarza (kat. 82 kg). W kolejnych dniach brązowe medale dołożyli Filip Rogut (kat. 92 kg) i Michał Bielawski (kat. 97 kg).

Najciekawiej zapowiadała się rywalizacja w kategorii 125 kg, gdzie o złoto oraz wyjazd do Paryża rywalizowali Robert Baran i Kamil Kościółek. Po wygraniu swoich grup eliminacyjnych obaj awansowali do finału. Decydujący pojedynek wyraźnie na punkty (8:2) wygrał Robert Baran i to on będzie reprezentował nasz kraj na olimpijskim turnieju.

 

Zdjęcie: Polski Związek Zapaśniczy


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane