Pięć krążków młodych zapaśników i zapaśniczek w Turcji

Pięć krążków młodych zapaśników i zapaśniczek

W tureckim kurorcie Antalyi zakończył się silnie obsadzony Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy U-20 VICTORY CUP. Biało-Czerwoni wywalczyli pięć medali.

W Turcji kapitalnie spisały się podopieczne trenerów Marcina Marcinkiewicza i Kamila Skaskiewicza, które do kraju przywiozły cztery krążki. Na najwyższym stopniu podium stanęła aktualna juniorska wicemistrzyni Europy, Alicja Nowosad (65kg), która w drodze do finału pokonała silne zawodniczki z Turcji i Niemiec, a w boju o pierwsze miejsce udanie zrewanżowała się mistrzyni świata i Europy, Węgierce Elekes Enikoen, z którą przegrała w finale ostatnich mistrzostw juniorskich Starego Kontynentu. Chełmianka jeszcze na 15 sekund przed końcem walki przegrywała przy remisie (1:1) i wtedy zdecydowała się na atak, który sędziowie ocenili na 4 punkty.

Z dobrej strony zaprezentowała sie Ilona Valchuk (53kg), która dotarła do finału, a w nim uległa brązowej medalistce ostatnich ME, Azerce Jankurtaran. Po srebrny krążek sięgnęła też aktualna wicemistrzyni Europy juniorów Patrycja Cuber (76kg), a Karolina Jaworska (72kg), która dwa lata temu sięgnęła po europejskie srebro U17, do kraju wróciła z turniejowym brązem.

W stylu wolnym podopieczny trenerów Krzysztofa Ołenczyna i Władysława Stecyka, Dominik Jagusz (65kg) w małym finale pokonał silnego Turka i stanął na najniższym stopniu podium.