Mamy medal zapaśniczych Mistrzostw Europy do lat 20! Warchoł z brązem

zapasy

To jeden z najbardziej utalentowanych polskich zawodników młodego pokolenia. Sebastian Warchoł wywalczył w serbskim Nowym Sadzie brązowy medal zapaśniczych mistrzostw Europy do lat 20 w stylu klasycznym, w kategorii 97 kg.

Dla 19-letniego Sebastiana Warchoła to już drugi juniorski medal mistrzostw Europy. Przed dwoma laty w rumuńskim Bukareszcie polski zapaśnik zdobył srebro podczas czempionatu do lat 17, w kategorii 92 kg. Wówczas w finale przegrał z Rumunem Gabrielem Stanem, brązowym medalistą ME do lat 15. Był to pierwszy od sześciu lat medal dla naszego kraju w tej kategorii wiekowej i szósty srebrny.

Tym razem zawodnik KS Sobieski Poznań rywalizację w Serbii rozpoczął od zwycięstwa nad Azerem Mahirem Gurbanlim (7:2). W ćwierćfinale uporał się z Rumunem Florinem Manolachem (9:0), a w półfinale stoczył bardzo wyrównaną walkę z Niemcem Dariusem Kieferem, którą niestety przegrał na punkty. Sytuacja odwróciła się podczas pojedynku o brąz, w którym to Warchoł pokonał na punkty (10:6) Ormianina Arshaka Geghamyana.

– Znając Sebastiana i jego wolę walki wiedziałem, że zdemoluje Ormianina. Widząc jego wyraz twarzy w momencie wyjścia na matę, byłe niemal pewien, że walka rozstrzygnie się na naszą korzyść – mówił po walce serwisowi Sportowy Poznań klubowy trener Warchoła Marcin Olejniczak.  – Sebastian do końca walki nie pozwolił na choćby odrobinę pressingu i zawalczył jak prawdziwy profesor – dodał.

W połowie lipca Sebastiana Warchoła czeka zgrupowanie w Wałczu, będące etapem przygotowań do wrześniowych mistrzostw świata do lat 20 w Hiszpanii.

 

Zdjęcie: Polski Związek Zapaśniczy / Facebook


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane