Anhelina Łysak z brązowym medalem turnieju w Budapeszcie

zapasy Anhelina Łysak

Reprezentantka Polski Anhelina Łysak znakomicie zaprezentowała się podczas prestiżowego turnieju zapaśniczego organizowanego w Budapeszcie. Polka zapaśniczka wywalczyła brązowy medal w kategorii do 57 kilogramów.

W ostatnich dniach Anhelina Łysak wystartowała w międzynarodowym turnieju „Polyák Imre & Varga János”, który przyciągnął do stolicy Węgier czołowych zawodników z całego świata. Zawodniczka Cementu Gryfa Chełm wystąpiła w swojej kategorii wagowej do 57 kg. 

Łysak rozpoczęła zmagania od wygranej 2-0 z reprezentantką Algierii. Podczas kolejnej walki musiała uznać wyższość Chinki Kexin Hong, której uległa przez przewagę punktów 0-10. Powodem jej chwilowej niedyspozycji była niespodziewana kontuzja kolana. 

Mimo porażki w ćwierćfinale polska zapaśniczka otrzymała szansę na konfrontację o brązowy medal. Do pojedynku jednak nie doszło. Łysak zwyciężyła poprzez poddanie, ponieważ jej rywalka z Guillia Oliveira Brazylii nie mogła stanąć na macie z powodu kontuzji. W efekcie zdobyła trzecie miejsce bez walki. 

Dla Anheliny Łysak zawody były jednym z ostatnich sprawdzianów przed zbliżającymi Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu, na które zawodniczka zdobyła przepustkę jako pierwsza spośród polskich zapaśniczek i zapaśników. Warto podkreślić, że oprócz krążka Łysak wywalczyła również cenne punkty rankingowe, decydujące o rozstawieniu podczas największej sportowej imprezy czterolecia.

 

Zdjęcie: materiały prasowe


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane