Agata Walerzak wygrywa zapaśniczy turniej Poland Open

zapasy Agata Walerzak

Znakomity występ zawodniczki LKS Dąb Brzeźnica Agaty Walerzak podczas międzynarodowego turnieju Poland Open w zapasach kobiet. Polka przeszła przez zawody jak burza, wygrywając wszystkie walki i ostatecznie zdobywając złoty medal.

28. edycja turnieju Poland Open w zapasach kobiet odbył się w dniach 19-23 czerwca 2024 r. w Arenie OSiR Włochy w Warszawie. Do stolicy Polski przyjechały czołowe zawodniczki z 25 krajów, w tym m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Korei czy Szwecji. Do rywalizacji na światowym poziomie przystąpiła także mocna delegacja z Polski.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim występ Agaty Walerzak, która w swojej koronnej kategorii do 50 kg nie miała sobie równych. Zawodniczka LKS Dąb Brzeźnica triumfowała przez przewagę techniczną w każdej w swoich trzech walk, nie tracąc żadnego punktu.

Reprezentantka szturmem dotarła do finału, gdzie w pięknym stylu pokonała Algierkę Ibtissem Doudou, która będzie reprezentować swój kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Dzięki doskonałej technice Walerzak stanęła na najwyższym stopniu podium i z szerokim uśmiechem na ustach odebrała złoty medal z rąk prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzeja Suprona.

- Był to mój kolejny występ na Poland Open, ale pierwszy raz wróciłam z medalem. W dodatku ze złotym, co było moim małym marzeniem. Nieraz patrzyłam, jak koleżanki z kadry stały na podium i szczerze - zazdrościłam im. Ale teraz wiem, że warto być cierpliwym. Najbardziej jestem zadowolona z elementów technicznych, które poprawiam po każdej przegranej walce i w końcu widać tego efekty. Dla mnie to koniec sezonu i może dlatego tak bardzo się cieszę z wyniku. Teraz czas na kilka dni odpoczynku i zadbania o zdrowie - skomentowała Agata Walerzak.

 

Zdjęcie: materiały prasowe


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane