Piter i Stollar obroniły tytuł turnieju WTA 250 w Budapeszcie

Katarzyna Piter

Katarzyna Piter po raz pierwszy w swojej karierze obroniła tytuł deblowy na poziomie WTA Tour, co sprawiło jej ogromną radość, której nie kryła po ostatniej piłce.

W sobotnim finale turnieju WTA 250 w Budapeszcie, Piter i jej partnerka Fanny Stollar stanęły naprzeciw duetu Anna Danilina i Irina Chromaczowa, rozstawionego z numerem drugim. Polsko-węgierska para triumfowała po zaciętym meczu 6:3, 3:6, 10-3.

Obrona tytułu przez Piter i Stollar była imponująca. W pierwszym secie wyszły na prowadzenie 3:0, choć później straciły przewagę, szybko odzyskały inicjatywę, wygrywając 6:3. Drugi set był bardziej wyrównany do stanu 3:3, po czym Danilina i Chromaczowa przejęły kontrolę, wygrywając 6:3 i doprowadzając do super tie-breaka.

W decydującym starciu Piter i Stollar dominowały od początku, szybko zdobywając przewagę 3-0 i dalej ją powiększając, aż do stanu 8-2. Ostatecznie wygrały 10-3, potwierdzając swoją świetną formę i obronę tytułu.