Michalski ogrywa mistrza wielkoszlemowego

Michalski ogrywa mistrza wielkoszlemowego

W pierwszej rundzie tenisowego challengera w Szekesfehervar Daniel Michalski wyeliminował rozstawionego z jedynką Dominika Thiema. Polak pokonał wielkoszlemowego mistrza US Open i byłego trzeciego tenisistę świata 6:3, 6:4.

Daniel Michalski od samego początku spisuje się bardzo dobrze na węgierskiej ziemi. W zawodach rangi ATP Challenger w Szekesfehervar (Węgry) musiał dostać się do turnieju głównego przez eliminacje. Tam pokonał Francuza Evana Furnessa i Czecha Jonasa Forejtka. W I rundzie głównej drabinki czekało na niego duże wyzwanie - pojedynek z turniejową "jedynką" - Austriakiem Dominikiem Thiemem.

Dominic jeszcze kilka lat temu należał do ścisłej tenisowej czołówki. W 2020 roku wygrał wielkoszlemowy US Open, był również w finałach Australian Open oraz French Open (dwukrotnie). Łącznie triumfował w 17 turniejach singlowych z cyklu ATP. Ostatnie lata nie były jednak dla niego łatwe. Po licznych kontuzjach nie prezentuje najwyższej dyspozycji, ale starciu z Michalskim wydawał się być zdecydowanym faworytem. I to też pokazał początek meczu, ponieważ dość szybko prowadził 2:0. Od tamtego momentu stracił jednak koncentrację, a inicjatywę stopniowo zaczął przejmować Polak.

Widać to było po wyniku. Michalski szybko odrobił straty i wyszedł na prowadzenie 3:2. Potem jeszcze powiększył przewagę, przełamując przeciwnika. Przy stanie 5:3 serwował po zwycięstwo w pierwszej partii i spisał się doskonale, nie tracąc żadnego punktu. Daniel pokonał faworyzowanego rywala również w drugiej partii. Już w trzecim gemie przełamał Austriaka, a potem utrzymał przewagę do końca spotkania, wygrywając seta 6:4 i zapewniając sobie awans do II rundy.

Polak w karierze juniorskiej najwyżej plasował się na 19. miejscu w rankingu światowym ITF, osiągając m.in. ćwierćfinały US Open i młodzieżowych igrzysk olimpijskich w Buenos Aires. W gronie seniorów może poszczycić się kilkoma wygranymi turniejami rangi ITF z pulą nagród 15 000 dolarów. Jest również medalistą mistrzostw Polski oraz reprezentantem kraju w rozgrywkach Pucharu Davisa. Na co dzień reprezentuje barwy startującego w rozgrywkach LOTTO SuperLIGI klubu WKT Mera.

Przypomnijmy, że obecnie Michalski zajmuje 295. miejsce w rankingu ATP. Udany występ w Szekesfehervar pozwoli mu się zbliżyć do najwyższej pozycji w karierze - 243. Dla porównania jego ostatni przeciwnik jest sklasyfikowany 204 pozycje wyżej.

 

Zdjęcie: SuperLIGA / Adam Ciereszko

Artykuły powiązane