Maja Chwalińska z szóstym tytułem i awansem do TOP200 tenisistek

Maja Chwalińska

Maja Chwalińska wygrała tenisowy turniej ITF 75 World Tennis Tour w Montpellier. W meczu finałowym 22-latka pokonała Rosjankę Oksane Sielechmietjewą.

W zawodach w Montpellier Polka po raz drugi w tym sezonie wygrała z Rumunką Andreą Mitu (211 WTA) 6:7 (7), 6:3, 6:1. Od stanu 2:2 w drugiej partii Maja dyktowała już warunki. Mecz trwał aż 2 godziny i 39 minut.

W 1/8 finału Chwalińska pokonała Francuzkę Emmę Lene (475 WTA) 6:3, 6:0, która w zeszły weekend triumfowała w turnieju ITF W35 w Perigueux (Francja). W kolejnych meczach Maja okazała się lepsza od Litwinki Justyny Mikulskyte (256 WTA) 6:2, 6:4 i 17-letniej Japonki Sary Saito (169 WTA) 7:6 (5), 6:3.

W finale jej rywalką była Rosjanka Oksana Selekhmeteva (415 WTA). Ten pojedynek dla Chwalińskiej zaczął się doskonale. Po 20 minutach gry Polka prowadziła 4:0. Gra później nieco się wyrównała, ale Maja nie dała już sobie wyrwać zwycięstwa w pierwszej partii.

Z kolei w drugim secie nasza tenisistka prowadziła już 5:0, ale zryw Rosjanki pozwolił jej na odrobienie części strat. Na świetnie dysponowaną tego dnia Chwalińską było to jednak za mało i to Polka sięgnęła po triumf w Montpellier.

Dla naszej zawodniczki jest to szóste singlowe zwycięstwo na zawodowych kortach w zawodach rangi ITF. Dzięki wygranej we Francji Polka może być pewna występu w eliminacjach do tegorocznego, wielkoszlemowego US Open.

Dzięki zwycięstwu Polka też awansuje aż o 44. miejsca w rankingu WTA i powróci do TOP200. Od poniedziałku będzie 197. rakietą świata, a najwyżej w karierze sklasyfikowana była na 149. pozycji.