Łatwe zwycięstwo Polaków w Taszkiencie

zwycięstwo Polaków w Taszkiencie

"Biało-Czerwoni" wygrali 4:0 z Uzbekistanem w meczu tenisowego Pucharu Davisa. Po dwóch zwycięstwach singlowych drugiego dnia zmagań wygraną przypieczętowali debliści Jan Zieliński i Hubert Hurkacz. Na zakończenie spotkania swój singlowy pojedynek wygrał jeszcze Kamil Majchrzak.

Po pierwszym dniu rywalizacji Polacy prowadzili w Taszkiencie 2:0. Swoje spotkania singlowe w Humo Arenie wygrali łatwo, bez straty seta, Hubert Hurkacz i Maks Kaśnikowski. Drugi dzień rozpoczął się od pojedynku deblowego. Jan Zieliński i Hubert Hurkacz po zaskakująco wyrównanym pojedynku wygrali z Sergiejem Fominem i Chomujonem Sultanovem 7:6(1), 6:4.

Na zakończenie meczu rozegrano jeszcze pojedynek singlowy, który nie miał większego wpływu na końcowy rezultat. W nim powracający do tenisa po 13-miesięcznej przerwie Kamil Majchrzak (807. ATP) mierzył się z Maksimem Shinem. Polak potwierdził swoją dobrą dyspozycję i szybko rozprawił się ze swoim rywalem, wygrywając 6:1, 6:1. Tym samym Polacy zakończyli mecz efektownym zwycięstwem 4:0.

Drużyny uznały, że druga gra pojedyncza zaplanowana na ostatni dzień rywalizacji jest niepotrzebna i  została odwołana.

Polska zajmuje obecnie 51. miejsce w rankingu narodowych drużyn prowadzonym przez Międzynarodową Federację Tenisową, a Uzbekistan jest w nim sklasyfikowany na 36. pozycji.

Zwycięstwo w Uzbekistanie zapewniło Polakom awans do Grupy Światowej I Pucharu Davisa. We wrześniu "Biało-Czerwoni" powalczą o miejsce w elicie.

• Uzbekistan – Polska 0:4
  • Sergiej Fomin – Hubert Hurkacz 2:6, 1:6
  • Chomujon Sultanov – Maks Kaśnikowski 3:6, 1:6
  • Sergiej Fomin / Chomujon Sultanov – Hubert Hurkacz / Jan Zieliński 6:7 (1), 4:6
  • Maksim Shin – Kamil Majchrzak 1:6, 1:6