Tenisiści stołowi z medalami Mistrzostw Europy kadetów

tenis stołowy

Patryk Żyworonek triumfował w singlu i deblu z Samuelem Michną na mistrzostwach Europy kadetów w Malmö, natomiast najlepszym duetem w mikście okazali się Aleks Pakuła i Katarzyna Rajkowska.

W finale singla Żyworonek pokonał Roberta Istrate z Rumunii wynikiem 4:2, a wcześniej w półfinale wygrał z Aleksem Pakułą 4:1. W decydującym meczu Patryk prowadził już 2:0, lecz rywal doprowadził do remisu. Ostatecznie Polak zdominował dwa ostatnie sety, wygrywając 11:4 i 11:4. Z kolei w półfinale, po wyrównanym początku, Żyworonek pokonał Pakułę na przewagi w dwóch setach (do 10 i 11), a następnie 11:6.

W rywalizacji deblowej, po ubiegłorocznym francuskim finale w Belgradzie, tym razem dominowali Polacy. Patryk Żyworonek i Samuel Michna w meczu o złoto pokonali Aleksa Pakułę i Jana Mrugałę 3:0. W półfinałach Żyworonek i Michna wygrali z francuskim duetem Sandro Cavaille i Noah Vitel 3:0, a Pakuła i Mrugała zwyciężyli z włoską parą Danilo Faso i Francesco Trevisan 3:2, triumfując w piątym secie 13:11.

W kategorii mikstowej Aleks Pakuła i Katarzyna Rajkowska zdobyli złoto, pokonując w finale czeski duet Jana Skaldę i Hankę Kodetovą 3:1. W półfinale wygrali z rumuńską parą Robert Istrate i Andreea Baiasu 3:0.

Zuzanna Węgrzyn wspólnie z Anną Brzyską przegrały finał z Ukrainką Weroniką Matiunina i Włoszką Nicole Arlią 1:3.

W finale miksta Zuzanna Wielgos i Marcel Błaszczyk przegrali z Matiuniną i Hiszpanem Danielem Berzosą 0:3.

W turnieju drużynowym polskie kadetki (Katarzyna Rajkowska, Maja Łakoma, Emilia Twardawa i Wanessa Kulczycka) zajęły 2. miejsce, a juniorki (Zuzanna Wielgos, Anna Brzyska, Natalia Bogdanowicz, Karolina Hołda i Zuzanna Pawelec) zdobyły brąz.

Polscy zawodnicy zdobyli łącznie 10 medali (3 złote, 4 srebrne, 3 brązowe).