Udany start polskich skoczków do wody w Dreźnie

skoki do wody

Dobry występ Polaków w skokach do wody podczas międzynarodowych zawodów dla juniorów, które odbyły się w Dreźnie. Obok Biało-Czerwonych do rywalizacji stanęli zawodnicy z 20 państw.

Początek zmagań to konkurs drużynowy, debiutujący w Dreźnie. Polska drużyna, w składzie: Maciej Bujak, Natalia Piwowarska, Ada Siborenko i Oliwia Wilk, zanotowała imponujący wynik, zajmując 5. miejsce po sześciu rundach, pokonując m.in. Niemców i Ukraińców. Wygrała reprezentacja Australii.

Bujak, który na początku kwietnia zdobył mistrzostwo Polski seniorów, zaprezentował się całkiem nieźle w rywalizacji skoków z wieży, plasując się na 8. miejscu. Wynik 427,20 pkt to rezultat lepszy od minimum na mistrzostwa Europy juniorów, które odbędą się w Rzeszowie.

Na trampolinie 3 m, Bujak był najlepszym z Polaków, zajmując 23. pozycję, Nataniel Dynak, Piotr Sadowski i Piotr Kolasa znaleźli się w trzeciej dziesiątce, podobne rezultaty uzyskali trampoliny 1 m.

Dynak i Sadowski połączyli siły w skokach synchronicznych z trampoliny 3 m, zajmując 11. miejsce. Wśród dziewcząt, Piwowarska i Wilk osiągnęły również niezły rezultat, plasując się w czołowej dziesiątce w swoich konkurencjach.

Ada Siborenko, z kolei, zaprezentowała się dobrze w finale grupy B, zdobywając 12. miejsce w skokach z wieży i zajmując kolejno 19. i 21. pozycję na trampolinie 1 m i 3 m.

Zawody w Dreźnie dostarczyły emocji i obiecujących rezultatów dla polskich juniorów, którzy udowodnili swoje umiejętności na międzynarodowej arenie. Występ Biało-Czerwonych w Niemczech to dobry prognostyk przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy juniorów, które odbędą się w Rzeszowie. Rywalizacja rozpocznie się 8 lipca i potrwa sześć dni.

 

Zdjęcie: Wikimedia


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane