Słaby występ Polaków na Mistrzostwach Świata Juniorów w piłce wodnej

piłka wodna

Biało-Czerwoni biorą udział w Mistrzostwach Świata Juniorów U-16 w piłce wodnej. Choć impreza potrwa do 24 czerwca, już wiadomo, że ich wynik jest niezbyt satysfakcjonujący.

Podopieczni duetu trenerskiego Jacek Osiński – Domniki Sznajder do Gziry na Malcie pojechali w składzie: Mario Cacopardi, Jacek Dudek, Kajetan Grabiński, Franciszek Gutkowski, Miłosz Janicki, Mateusz Jasek, Maks Moczadło, Sergiusz Ołowski, Rafał Orzechowski, Adrian Pawlak, Błażej Stasiak, Tomasz Zgoła, Jan Żabski oraz bramkarze – Igor Bańkowki i Igor Michalski.

Już pierwsze mecze w grupie pokazały, że o pozytywny wynik będzie niezwykle ciężko. Najpierw Polacy przegrali z Singapurem 9:14, następnie ulegli Węgrom 3:18, a na koniec grupowej rywalizacji ulegli Niemcom 4:13 i stało się jasne, że jako „czerwona latarnia” rywalizacji z zerowym dorobkiem punktowym, nasi kadrowicze zagrają zaledwie o miejsca 17-32.

W kluczowym spotkaniu Biało-Czerwoni zdołali pokonać trzeci zespół grupy C – zawodników Republiki Czeskiej 15:8 i tym samym dziś zagrają w ćwierćfinale o miejsca 17-24. Ich rywalem będzie Izrael.

Jutro rozegrane zostaną półfinały, a zakończenie mistrzostw zaplanowano na poniedziałek.

 

Zdjęcie: screen YouTube


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane