Wszystko jasne! Industria Kielce zagra w Lidze Mistrzów EHF

piłka ręczna

W najbliższym sezonie zobaczymy Industrię Kielce w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych. Klub z Kielc po raz pierwszy od wielu lat nie zdobył mistrzowskiego tytułu i musiał ubiegać się o dziką kartę. Pozytywna decyzja napłynęła właśnie z EHF-u.

„Obradujące dzisiaj w Norwegii władze Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej przyznały „dzikie karty”, czyli prawo do udziału w Lidze Mistrzów dla zespołów, które nie zapewniły sobie w niej udziału zajmując odpowiednie miejsca w swoich krajowych rozgrywkach. Do udziału w tych elitarnych rozgrywkach aspirowało 12 zespołów, ale wolnych miejsc było siedem. Starały się o nią m.in. zespoły z Hiszpanii, Francji, Węgier, ale też Rumunii, Serbii czy Chorwacji.” – poinformowano na oficjalnej stronie klubu.

Kielczanie w połowie czerwca złożyli wniosek o dziką kartę. Oprócz nich z tej opcji skorzystają także RK Zagrzeb, HBC Nantes, OTP Bank Pick Szeged, Eurofarm Pelister i Dinamo Bukareszt.

- Od kilkunastu sezonów nasz zespół występuje w Lidze Mistrzów i nie chcieliśmy tego przerywać. Dlatego wystąpiliśmy o „dziką kartę”. W 2011 roku wygraliśmy ją na boisku w turnieju, teraz musieliśmy spełnić szczegółowo opisane kryteria – tłumaczy wiceprezes klubu Paweł Papaj.

Industria wygrała rozgrywki w Lidze Mistrzów w sezonie 2015/16.

 

Zdjęcie: Wikimedia


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane