Srebro i brąz dla Polski na Akademickich Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej

piłka ręczna

Hiszpańska Antequera okazała się szczęśliwa dla polskich szczypiornistów i szczypiornistek. Zespół męski sięgnął po srebrny medal, natomiast drużyna kobiet po brąz podczas Akademickich Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej.

Panie wyszarpały brąz

W walce o najniższy stopień podium Polki zmierzyły się z reprezentacją Czech. Początek nie był najlepszy w wykonaniu biało-czerwonych, przez co rywalki zyskały kilkubramkową przewagę, którą utrzymywały przez większą część pierwszej połowy. W 27 minucie nasz zespół przegrywał już pięcioma trafieniami i wydawało się, że medal zostanie niespełnionym marzeniem. Na szczęście nasza drużyna jeszcze przed przerwą zdołała zniwelować część strat i ostatecznie schodziła do szatni przy wyniku 10:13.

Druga odsłona spo­tka­nia okazała się "koncertem" w wykonaniu Polek. Biało-czer­wone kapi­tal­nie zagrały w obro­nie, nie pozwa­la­jąc Czesz­kom na rozwinięcie skrzydeł. Świet­nie w bramce spi­sy­wała się Oli­wia Suliga. W efekcie, nasze rywalki w drugiej odsłonie zdo­były tylko pięć goli, przegrywając całej spotkanie 18:22!

Nieznaczna porażka z Hiszpanią

O końcowy triumf w imprezie męska reprezentacja walczyła z Hiszpanią. Polacy dobrze weszli w mecz, jed­nak ich rywale okazali się wymagajacym przeciwnikiem, zwłaszcza w defensywie, co dało im pię­cio­bram­kowe pro­wa­dze­nie. Biało-czerwoni zniwelowali część strat, ale błędy po naszej stro­nie sprawiły, że Hisz­pa­nie znowu odskoczyli na pięć trafień.

W drugiej połowie nastąpił przebudzenie i pogoń Polaków. Przez ponad dwadzieścia minut nasz zespół grał z wycofanym bramkarzem i siedmioma zawodnikami w polu. Zabieg okazał się skuteczny, gdyż od stanu 17:25 udało doprowadzić się do wyniku 29:31. Niestety w końcówce więcej zimnej krwi zachowali Hiszpanie i to oni cieszyli się z ostatecznego triumfu (33:30).