Polki z awansem do półfinału Akademickich Mistrzostw Świata w piłce ręcznej

piłka ręczna

Nie tylko panowie, ale i panie zagrają w półfinale Akademickich Mistrzostw Świata w piłce ręcznej w hiszpańskiej Antequerze. Biało-Czerwone póki co są niepokonane.

Podopieczne Moniki Marzec trafiły do czterozespołowej grupy. W całym turnieju udział bierze siedem ekip. Polki zaczęły od zwycięstwa z Chile 28:21. Potem po wyrównanym boju wygrały z drużyną Republiki Czeskiej 30:28.

W ostatnim grupowym spotkaniu zmierzyły się z Holenderkami. Już przed meczem było jasne, Polki albo wygrają grupę, albo spadną na trzecie miejsce i nie wywalczą awansu do półfinału. Nasze reprezentantki od początku zaczęły dobrze, wychodząc na kilkubramkowe prowadzenie. Pierwsza połowa skończyła się ich prowadzenie 19:13. W drugiej nieco opadły z sił i to rywalki zaczęły przejmować inicjatywę w meczu. Spotkanie zakończyło się remisem po 33, ale jakże dla nas szczęśliwym bowiem dającym pierwsze miejsce i awans do półfinału.

W piątkowym półfinale biało-czerwone o godz. 18:15 zmierzą się z Francją. Wcześniej, bo o 13:45 zagrają panowie, którzy zmagać się będą z najlepszym zespołem grupy B – Republiką Czeską. Oba turnieje zakończą się w niedzielę.

 

Zdjęcie: screen YouTube


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane