Polacy w półfinale Akademickich Mistrzostw Świata w piłce ręcznej

piłka ręczna

Od 23 czerwca rozgrywane są Akademickie Mistrzostwach Świata, które odbywają się w hiszpańskiej Antequerze. W piątek Biało-Czerwoni zagrają w półfinale imprezy.

Akademickie Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej rozgrywane są od 1963 roku. W tegorocznych zmaganiach udział bierze siedem ekip.

Na „pierwszy ogień” poszli Hiszpanie, którzy okazali się lepsi od naszej kadry, z resztą gospodarze są faworytami imprezy. Mecz zakończył się ostatecznie rezultatem 27:35.

W drugim spotkaniu podopieczni Bartosza Jureckiego zmierzyli się z Brazylią. Polacy od początku grali dobrze, szczególnie w obronie, pierwszego gola zespół z Ameryki Południowej zdobył dopiero w trzynastej minucie. Dość powiedzieć, że w pierwszej jego odsłonie zdobył zaledwie cztery bramki. Polacy wygrali więc zasłużenie 34:18 i stało się jasne, że stawką kolejnego meczu będzie półfinał mistrzostw.

W ostatnim spotkaniu Biało-Czerwoni zmierzyli się z najsłabszą w grupie – reprezentacją Indii. Nasi szczypiorniści nie zawiedli, zwyciężając aż 44:20.

 

Zdjęcie: screen YouTube


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane