Żodzik oficjalnie reprezentantką Polski

lekkoatletyka Maria Żodzik

Maria Żodzik od 20 czerwca będzie mogła reprezentować Polskę na międzynarodowych imprezach lekkoatletycznych. Taką informację podała na oficjalnym profilu zawodniczki światowa federacja World Athletics.

Wiadomość o dopuszczeniu Marii Żodzik do startów w barwach Polski jako pierwszy podał na platformie X Tomasz Spodenkiewicz z Atheltics News. Informację tę Interia Sport potwierdziła w Polskim Związku Lekkiej Atletyki.

27-letnia Żodzik w tym roku, startując na polskiej licencji, uzyskała w Białymstoku 1,95 m. To ósmy w tym roku wynik na stadionie. Zimą Polka skoczyła nawet dwa centymetry wyżej i w klasyfikacji bez podziału na halę i stadion zajmuje siódme miejsce na świecie.

Jest to jej nowy rekord życiowy, a gdyby powtórzyła go już w polskich barwach, byłby to trzeci wynik w historii naszego kraju – za Kamilą Lićwinko i Justyną Kasprzycką, a na równi z Danutą Bułkowską.

Przypomnijmy, że eliminacje konkursu skoku wzwyż kobiet na igrzyskach olimpijskich w Paryżu zaplanowano na 2 sierpnia. A już w przyszły czwartek (27.06) w Bydgoszczy rozpoczynają się mistrzostwa Polski.

 

Zdjęcie: Maria Żodzik (Instagram)


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane