Wiemy, kto pojedzie do Rzymu na Mistrzostwa Europy

lekkoatletyka

Blisko dziewięćdziesiąt zawodniczek i zawodników znalazło się w składzie lekkoatletycznej reprezentacji Polski na rozpoczynające się 7 czerwca w Rzymie mistrzostwa Europy.

Polski Związek Lekkiej Atletyki wysyła do Rzymu jedną z największych reprezentacji w 90-letniej historii lekkoatletycznych mistrzostw Starego Kontynentu. . – Tak naprawdę to nie jest jeszcze ostateczna lista zawodników, czekamy na relokacje, w wyniku których kilka osób ma szansę znaleźć się w reprezentacji na Rzym – tłumaczy dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.

– System zgłoszeń zamyka się w czwartek. Jest kilka osób, które chcemy do Rzymu wysłać, ale w tej chwili formalnie nie możemy ich zgłosić. Oni nie mają minimów, ale są na granicy kwalifikacji z rankingu European Athletics. Monitorujemy to na bieżąco. Będziemy zatem czekać na ostateczne listy oraz zaproszenia z federacji europejskiej. Może być tak, że jeszcze kilku zawodników dołączy do składu reprezentacji. Wśród nich jest na przykład wieloboistka Paulina Ligarska – dodaje Kęcki.

Do stolicy Włoch polecą między innymi będąca w świetnej dyspozycji płotkarka Pia Skrzyszowska, biegaczka Aleksandra Lisowska (w Rzymie wystartuje w półmaratonie) oraz młociarz Wojciech Nowicki.

– Jestem po trudnych treningach, ale powoli łapię taką moc rzutową. Z trenerką pracujemy teraz nad techniką. Chcemy w Rzymie pokazać się z jak najlepszej strony i walczyć o najwyższe cele – mówi Nowicki, mistrz olimpijski z Tokio.

W dotychczas rozegranych edycjach lekkoatletycznych mistrzostw Europy reprezentacja Polski zdobyła 180 medali, w tym 57 złotych.

Reprezentacja Polski na 26. Mistrzostwa Europy w Rzymie - PDF

 

Zdjęcie: Marek Biczyk


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane