Swoboda i Skrzyszowska ciągle zachwycają

Swoboda i Skrzyszowska ciągle zachwycają

Dwie liderki europejskich list w biegach sprinterskich - płaskim i przez płotki, potwierdzają swoją dominację. W Ostrawie obie poprawiły rekordy mityngu.

Ewa Swoboda i Pia Skrzyszowska w Republice Czeskiej dyktowały warunki w swoich konkurencjach. Swoboda w rywalizacji na 60 metrów pobiła rekord mityngu. Na metę dobiegła z czasem 7.07 s. Zbliżyła się tym samym do swojego najlepszego wyniku w roku, który przed kilkoma dniami ustanowiła podczas zawodów Orlen Cup w Łodzi (7,04 s). Ustanowiła też rekord mityngu, poprawiając o 0,03 s wynik Michelle-Lee Ahye z Trynidadu i Tobago sprzed ośmiu lat. Za jej plecami linię mety przekroczył Patrizii van der Weken z czasem 7,17 s. To właśnie biegaczka reprezentująca Luksemburg miała najlepszy czas w Europie do momentu, gdy nie pobiła go Swoboda. Trzecia była Belgijka Reni Rosius (7,23 s).

Znakomicie w biegu na 60 metrów przez płotki zaprezentowała się Pia Skrzyszowska. W finale była pierwsza z czasem 7,82 s. To trzeci najlepszy wynik w karierze 22-latki, a przy okazji najlepszy w tym roku w Europie. Rezultat ten był minimalnie lepszy niż dwa osiągnięte w trakcie Orlen Cup (dwa razy po 7,85). Wśród pokonanych w Ostrawie Skrzyszowska zostawiła Nadine Visser i Sarę Lavin. Obie minęły linię mety z wynikiem 7,93. Holenderka to ubiegłoroczna halowa wicemistrzyni Europy, a Irlandka dwa lata temu awansowała do finału mistrzostw świata. Skrzyszowska pozostaje na czwartym miejscu na światowej liście najlepszych w tym sezonie. Do tej pory szybciej pobiegły tylko Devynne Charlton z Bahamów (7,75), Tobą Amusan z Nigerii (7,77) i Tia Jones z USA (7,80).

Artykuły powiązane