Rekord świata sprinterki w kategorii masters!

Rekord świata sprinterki w kategorii masters

Podczas Halowych Mistrzostw Polski w Arenie Toruń Marika Popowicz-Drapała zwyciężyła w biegu na 400 metrów. Uzyskując czas 51.87 sekundy Polka nie tylko poprawiła swój rekord życiowy, ale także ustanowiła rekord świata na tym dystansie w kategorii masters.

Popowicz-Drapała świetnie weszła w sezon halowy. Dwa tygodnie wcześniej, również w Toruniu, podczas zawodów Orlen Cup, poprawiła swój najlepszy wynik na 400 metrów. Teraz po raz kolejny wyśrubowała ten rezultat i została czwartą najszybszą Polką w historii biegów na dwa okrążenia w hali.

W niedzielnym biegu Popowicz-Drapała wyprzedziła powracającą do wysokiej formy po dłuższej kontuzji Justynę Święty-Ersteic, która z czasem 52.31 uzyskała swój "season best". Brązowy medal wywalczyła Kinga Gacka. Zawodniczka BKS Bydgoszcz, podobnie jak zwyciężczyni, także pobiła swój rekord życiowy (52.78), dzielnie broniąc się na ostatnich metrach przed atakami kolejnego, dawno nie widzianego na bieżni "Aniołka Matusińskiego" - Igi Baumgart-Witan.

Marika dodatkowo zapisała się na światowych listach jako nowa rekordzistka świata na tym dystansie w kategorii masters. Jest więc najszybszą biegaczką powyżej 35. roku życia na świecie na dwa okrążenia hali. Wcześniejszy wynik należał do Czeszki Heleny Fuchsovej i wynosił 51.99. Rezultat z Torunia jest również czwartym najlepszym czasem w historii polskich biegów na hali.

- Nie chcę być masters, ale PESEL nie kłamie - powiedziała Popowicz-Drapała z uśmiechem na twarzy w TVP Sport. - Cudowne uczucie. Był to mega wyczyn i sama nie dowierzałam, że to się stało. Czuję się świeżakiem na tym dystansie.

Marika Popowicz-Drapała specjalizuje się głównie się w biegach na 100 i 200 metrów. Na dystansie 100 metrów sięgała po brązowe i srebrny medal w sztafecie na mistrzostwach Europy. Swoich sił na dystansie jednego stadionowego okrążenia próbuje od niedawna. Jak widać z dobrym skutkiem.

 

Zdjęcie: PZLA

Artykuły powiązane