Nowicki i Komański triumfują na mityngach lekkoatletycznych

lekkoatletyka

Ostatnie dni były wyjątkowo pracowite dla naszych lekkoatletów. Formą błysnęli Wojtek Nowicki i Albert Komański, którzy wygrali swoje konkurencje podczas zawodów w Montreuil i Vari.

We francuskim Montreuil odbył się mityng z cyklu Continental Tour Bronze. W kole rzutowym pojawiło się dwóch naszych dwóch miotaczy - Wojtek Nowicki oraz Paweł Fajdek. Zdecydowanie lepiej spisał się ten pierwszy, który już pierwszą próbą na odległość 79.54 m zapewnił sobie zwycięstwo w konkursie. W kolejnych podejściach nie poprawił swojego rezultatu. Drugi na podium był Fajdek, ale jego wynik - 75.74 m, jest daleki od oczekiwań kibiców i samego zawodnika.Tuż za nim ze stratą 32 cm uplasował się doświadczony Francuz Quentin Bigot.

W Grecji również nie zabrakło biało-czerwonych. W Vari najlepiej radził sobie Albert Komański, który spośród wszystkich startujących na 200 metrów uzyskał najlepszy czas  - 21.04. Czwarty w klasyfikacji  był Przemysław Słowikowski (21.11). Zawiódł Marek Zakrzewski, wschodząca gwiazda polskich sprintów, który wykręcił słaby rezultat 21.72. Wśród pań czwarta na 100 metrów z wynikiem 11.33. była Magda Stefanowicz. 

Tego samego dnia w innym greckim mieście - Kalitea, startowała Nikola Horowska. Nasza skoczkini w dal w trudnych warunkach atmosferycznych (silny, przeciwny wiatr) zajeła 4. miejsce z rezultatem 6.30 m. Wygrała ubiegłoroczna halowa wicemistrzyni Europy, Włoszka Larissa Iapichino (6.65 m), córka dwukrotnej mistrzyni świata w tej samej konkurencji Fiony May.

Również na południu Europy, ale w Hiszpanii (Teneryfa), walczył o zwycięstwo doświadczony dyskobol Robert Urbanek. Jego rezultat - 63.02, wystarczył do zajęcia pozycji tuż za podium. Zwyciężył aktualny mistrz świata Szwed Daniel Ståhl (68.99), przed starszym bratem rekordzisty świata Mykolasa Alekny - Martynasem (66.59) oraz Niemcem Danielem Jasińskim (63.55).

 

Zdjęcie: fanpage Alberta Komańskiego w serwisie Facebook.com


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane