Memoriał Szewińskiej w nowym terminie. Zadecydował... mecz piłkarskiego Euro

Memoriał Ireny Szewińskiej

Lekkoatletyczny Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy pierwotnie miał się odbyć w piątek, w dniu 21 czerwca. Odbędzie się jednak dzień wcześniej z uwagi na ewentualną kolizję czasową z meczem piłkarskich Mistrzostw Europy w piłce nożnej Polska – Austria.

Informację podał opiniotwórczy portal Athletics News na platformie "X". W momencie ustalania terminu mityngu nie było wiadomo, czy biało-czerwoni pojadą na piłkarskie Euro. Dopiero niedawne zwycięstwo w karnych nad Walią zadecydowało o ich awansie. W tej sytuacji organizatorzy Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy uznali, że zbieżność terminów obu wydarzeń sportowych wpłynie negatywnie na frekwencję i oglądalność zawodów. Memoriał Szewińskiej jest organizowany od 2019 roku i zastąpił Europejski Festiwal Lekkoatletyczny.

Przypomnijmy, że patronka mityngu to zdobywczyni siedmiu medali olimpijskich: trzech złotych oraz dwóch srebrnych i dwóch brązowych. Ma też w dorobku 16 medali mistrzostw Europy w hali i na stadionie. Cztery razy była wybierana najlepszym sportowcem Polski w plebiscycie "Przeglądu Sportowego". W 1976 roku Szewińska ustanowiła aktualny do dziś rekord Polski w biegu na 400 m – 49,28. W ostatnich latach zbliżyła się do niego wicemistrzyni świata z Budapesztu Natalia Kaczmarek – 49,48.

Memoriał Szewińskiej poprzedzi mistrzostwa Polski, które również odbędą się na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy w dniach 27-28 czerwca.

 

Zdjęcie: bydgoszczcup.pl


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane