Madryt: rośnie forma naszych lekkoatletów

rośnie forma naszych lekkoatletów

Dwoje reprezentantów Polski stanęło na podium podczas finałowych zawodów World Athletics Indoor Tour Gold w Madrycie. Piotr Lisek wygrał w skoku o tyczce, a Pia Skrzyszowska była 3. w biegu na 60 metrów przez płotki.

Lisek triumfuje

Polski tyczkarz zwycięski dla siebie konkurs rozpoczął od pokonania w pierwszej próbie 5.50. Następnie bez problemu uporał się z poprzeczką zawieszoną na 5.70 i pewny – w obliczu niepowodzenia Portugalczyka Buaro na 5.75 – triumfu bezskutecznie atakował 5.80. Lisek oprócz zwycięstwa w mityngu w Madrycie do swoich listy swoich sukcesów zapisał także wygraną w całym tegorocznym cyklu World Indoor Tour Gold. 

Pia trzecia na podium

Dwukrotnie czas 7.83 uzyskała w stolicy Hiszpanii płotkarka Pia Skrzyszowska. Polka najpierw była druga w serii eliminacyjnej, przegrywając jedynie z Nadine Visser. W finale nasza zawodniczka wywalczyła trzecie miejsce. Szybsza od Skrzyszowskiej ponownie była Holenderka, która czasem 7.78 umocniła się na prowadzeniu europejskich tabel. Zwyciężyła natomiast Bahamka Devynne Charlton. Rekordzistka świata kolejny raz zaimponowała formą – w Madrycie triumfowała z rewelacyjnym czasem 7.68.

Piotr Lisek i Pia Skrzyszowska znaleźli się w składzie "Biało-Czerwonych" na zbliżające się Halowe Mistrzosta Świata w lekkiej atletyce, które odbędą się w dniach 1-3 marca w Glasgow.

 

Zdjęcie: Commons.wikimedia.org

Artykuły powiązane