Lisek z rekordem sezonu we Francji

Lisek z rekordem sezonu we Francji

Olimpijska forma Piotra Liska idzie w górę. Podczas mityngu we francuskim Roubaix polski tyczkarz ustanowił swój rekord sezonu - 5.82.

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletów ostatnich lat od kilku dni przebywa we Francji. Sobotni mityng w Lievin zakończył z wynikiem 5,70. Później przeniósł się Roubaix, miasta kojarzonego głównie z metą jednego z kolarskich monumentów, legendarnego wyścigu Paryż- Roubaix. Zawody tyczkarzy odbywały się w nietypowej scenerii, albowiem na... kolarskim welodromie. Wewnątrz areny zbudowano specjalną strefę do rozgrywania konkursów tyczkarskich. Na starcie stanęło dwóch Polaków – Robert Sobera oraz Piotr Lisek.

Pierwszy z nich po zaliczeniu w drugiej próbie 5.67 bez powodzenia atakował poprzeczkę zawieszoną na 5.75 i ostatecznie został sklasyfikowany na piątym miejscu. Tymczasem Lisek po zaliczeniu 5.37, 5.57, 5.67 oraz 5.75 w pierwszych próbach za trzecim razem pokonał także poprzeczkę zawieszoną na 5.82. Później mierzył się jeszcze z 5.87, ale tym razem było to dla niego za wysoko. Ostatecznie podopieczny Marcina Szczepańskiego zajął trzecie miejsce w konkursie, który wygrał Australijczyk Kurtis Marshall (5.87).

Wynik Liska to drugi obecnie rezultat na Starym Kontynencie. Wyżej od Polaka skakał tylko Szwed Armand DUPLANTIS, który w Uppsala pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.92.


Zdjęcie: PZLA  

Artykuły powiązane