Lekkoatleci sprawdzają formę podczas przygotowań. Z walki o Paryż odpadł utytułowany chodziarz

Patryk Dobek

Okres przygotowawczy dla większości lekkoatletów trwa w najlepsze. Niektórzy z naszych reprezentantów przygotowują się w kraju, a niektórzy korzystają ze zgrupowań zagranicznych. W Johannesburgu (RPA) podczas mityngu dobrze wypadli Patryk Dobek i Magda Stefanowicz. Niespodziewane dłuższą przerwę w startach zapowiedział chodziarz Łukasz Niedziałek.

 

Dobek blisko życiówki, Stefanowicz w pożyczonych kolcach

Nasi zawodnicy wystartowali w RPA w mityngu ASA Athletics Grand Prix w Johannesburgu zaliczanych do cyklu World Athletics Continental Tour Challenger. W biegu na 600 metrów Patryk Dobek uzyskał czas 1:15.91. Polak był jedynym zawodnikiem, który ukończył ten bieg. To drugi rezultat w historii 30-letniego medalisty olimpijskiego z Tokio. Jego rekord życiowy wynosi 1:15.78.

W Johannesburgu wystartowali również sprinterzy, którzy szykują się do majowego World Athletics Relays na Bahamach. Magdalena Stefanowicz wystartowała na dystansie 100 metrów, gdzie uzyskała czas 11.40. Na Twitterze poinformowała, że wystartowała w pożyczonych kolcach „od dziewczyny ze Słowacji”, ponieważ na zawody zabrała... dwa lewe buty.

Poza wymienionymi w imprezie udział wzięli Patryk Wykrota (szósty na 200 m z 20.96), Przemysław Słowikowski (ósmy na 200 m z 21.16), Anton Bachórski (pierwszy w swoim biegu z 10.54) oraz sztafeta 4 x 100 metrów (Marek Zakrzewski, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota, Anton Bachórski), która wygrała bieg z czasem 39.23.

 

Niedziałek zawiesza karierę

W tym samym czasie chodziarz Łukasz Niedziałek podjął trudną dla sportowca decyzję i przerwał swoją karierę. W związku z tym jednego z czołowych polskich przedstawicieli tej konkurencji zabraknie na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Łukasz mimo młodego wieku ma na swoim koncie kilka znaczących osiągnięć. W 2016 roku został mistrzem Europy juniorów młodszych w chodzie na 10 km. Trzy lata później wywalczył brązowy medal na tym samym dystansie na ME juniorów. Jak poinformował profil Athletics News na platformie X aktualny mistrz Polski na 20 km postanowił skoncentrować się na pracy i zabezpieczeniu finansowym. Mimo wszystko nie wykluczył on powrotu do startów w przyszłości.

 

Zdjęcie: PZLA

Artykuły powiązane