Kolejne powołania na lekkoatletyczne mistrzostwa Europy

lekkoatletyka

Kadra Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce poszerzyła się o trójkę zawodników - sprinterkę Marlenę Granaszewską (bieg na 200 metrów), płotkarkę Annę Marię Gryc (bieg na 400 metrów przez płotki) oraz młociarza Dawida Piłata.

Kilka dni temu do reprezentacji Polski  dołączyli: Izabela Smolińska (bieg na 400 metrów przez płotki), Paulina Borys (skok wzwyż), Karolina Urban i Weronika Muszyńska (obie rzut dyskiem), Paulina Ligarska (siedmiobój), Mateusz Kołodziejski (skok wzwyż), Adrian Świderski (trójskok) oraz Paweł Wiesiołek (dziesięciobój), co dało kadrę liczącą 94 osoby. Okazuje się, że liczba ta jeszcze się powiększyła.

Wczoraj Polski Związek Lekkiej Atletyki poinformował o dołączeniu do zespołu trojga zawodników. Do Rzymu na mistrzostwa Starego Kontynentu udadzą się również: sprinterka Marlena Granaszewska (bieg na 200 metrów), płotkarka Anna Maria Gryc (bieg na 400 metrów przez płotki) oraz młociarza Dawid Piłat.

Marlena to olimpijka z Tokio 2020 (była rezerwową w sztafecie 4 × 100 metrów) oraz trzykrotna mistrzyni Polski w biegu na 200 m na stadionie. Podczas zeszłorocznej uniwersjady w Chengdu sięgnęła po trzy medale - złoto w sztafecie 4x400 metrów, srebro w biegu na 200 m oraz brąz w sztafecie 4x100 m. Anna Maria Gryc to specjalistka w biegu na jedno okrążenie przez płotki. Podczas zeszłorocznych MP w Gorzowie wywalczyła w swojej koronnej konkurencji srebrny medal. W tym roku podczas Halowych Mistrzostw Świata w Glasgow wystąpiła w żeńskiej sztafecie 4x400 m, która odpadła w eliminacjach. Trzeci z powołanych - Dawid Piłat, to młociarz młodego pokolenia. W sezonie 2021 został mistrzem Europy juniorów oraz zajął czwarte miejsce podczas mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej. W zeszłym roku zajął najniższy stopień podium podczas uniwersjady w Chengdu.