Kapitalne otwarcie sezony Skrzyszowskiej

Pia Skrzyszowska

Płotkarka Pia Skrzyszowska mocno weszła w sezon lekkoatletycznych startów. Polka zajęła trzecie miejsce w biegu na 100 m przez płotki podczas lekkoatletycznego mityngu Diamentowej Ligi w Dosze z wynikiem bliskim jej rekordowi życiowemu!

Pia już w zeszłym sezonie wywalczyła kwalifikację na nadchodzące mistrzostwa Europy oraz igrzyska olimpijskie. W Rzymie podczas rywalizacji o tytuły na Starym Kontynencie z pewnością powalczy o krążek z najcenniejszego kruszcu, natomiast w Paryżu celem minimum jest awans do finału. Aby to osiągnąć, musi jednak zbudować optymalną formę na imprezę czterolecia. Pierwszy start w tym sezonie potwierdził, że przygotowania idą w dobrym kierunku.

Niedawno w rozmowie TVP Sport nasza płotkarka mówiła: - Czuję się dobrze przygotowana i miałam bardzo wartościowe ostatnie tygodnie. Chcę nowej życiówki. Ale na początek, w Dosze, liczę na bieg w okolicach 12.60-12.70 sekundy.

Rzeczywistość okazała się jeszcze bardziej kolorowa. Polka, która w kwietniu trenowała na obozie w Potchefstroom w RPA, a do stolicy Kataru przyjechała prosto ze zgrupowania w Spale, zajęła trzecie miejsce z czasem 12.53. To jej najlepsze otwarcie sezonu w karierze oraz wynik nieznacznie gorszy od rekordu życiowego (12.51). Wygrała Ditaji Kambundji ze Szwajcarii z rezultatem 12.49.

Wynik Pii to obecnie drugi rezultat na Starym Kontynencie i dziewiąty na świecie.

Kolejny mityng Diamentowej Ligi odbędzie się już 19 maja w Marrakeszu.

 

Zdjęcie: fanpage Pii Skrzyszowskiej w serwisie Facebook.com


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane