Kaczmarek łamie 50 sekund. Popowicz-Drapała z życiówką

lekkoatletyka

Na zawodach Diamentowej Ligi w Oslo Natalia Kaczmarek w biegu na 400 metrów po raz pierwszy w sezonie złamała granicę 50 sekund, zajmując 2. miejsce. W Lublinie na tym samym dystansie Marika Popowicz-Drapała ustanowiła nowy rekord życiowy - 51,91 s.

Kaczmarek wysoką formę zasygnalizowała kilka dni wcześniej w Ostrawie, gdzie wygrała w czasie 50,09 s. W zawodach z cyklu Diamentowej Ligi w Oslo pobiegła jeszcze szybciej. Nasza aktualna wicemistrzyni świata na 400 m ukończyła rywalizację ze świetnym rezultatem 49,80 s. Przegrała tylko z Marileidy Paulino z Dominikany (49,30 s). Uzyskany przez Polkę wynik to świetny prognostyk przez zbliżającymi się ME w Rzymie, które rozpoczną się już za tydzień.

Optymalną dyspozycję na mistrzostwa Starego Kontynentu szykuje też inna specjalistka od biegu na jedno okrążenie - Marika Popowicz-Drapała. W Lublinie podczas mityngu wygrała silnie obsadzoną rywalizację w przedłużonym sprincie, a przy okazji po raz pierwszy w karierze pokonała ten dystans w czasie poniżej 52 sekund. Polka uzyskała wartościowy rezultat 51,91 i zdecydowanie wyprzedziła Alicję Wronę-Kutrzepę (52,77).

 

Zdjęcie: Wikimedia


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane