Chojecka i Ben Hlima dominowali w Warszawie

Chojecka i Ben Hlima dominowali w Warszawie

Olga Chojecka i Maher Ben Hlima  zwycięzcami chodu na 10 000 metrów podczas zawodów Road to Antalya24. Rywalizacja toczyła się się na stadionie im. Zygmunta Szelesta na warszawskim AWF-ie.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się na Bielanach Olga Chojecka. Od startu zbudowała sobie wyraźną przewagę nad Katarzyną Zdziebło. Idąc równym i mocnym tempem zawodniczka z Siedlce finiszowała ostatecznie z czasem 43:55.80. To jej rekord życiowy oraz trzeci najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Druga linię mety przekroczyła Zdziebło, która przez cały dystans nie była w stanie nawiązać walki z Chojecka. Na mecie uzyskała wynik 44:08.43.

W rywalizacji panów tempo na początku nadawała trójka zawodników – Maher Ben Hlima, Artur Brzozowski oraz Dawid Tomala. Trzeci z tych zawodników najszybciej odpadł z rywalizacji o czołową lokatę. Tymczasem Brzozowski długo szedł tuż za Ben Hlimą, ale w drugiej części dystansu łodzianin odskoczył od doświadczonego rywala i finiszował ponad pół minuty przed nim. Na mecie osiągnął czas 39:32.63. Drugi był Brzozowski z wynikiem 40:08.64. Na trzecim miejscu zmagania ukończył Tomala (41:54.19).

Ben Hlima urodził się w Tunezji, ale od kilku lat mieszka w Polsce, łącząc do niedawna etatową pracę z treningami. W tym roku jest życiowej formie. Potwierdził to podczas halowych mistrzostw Polski w chodzie sportowym. 34-latek na dystansie 5 km nie dał swoim rywalom żadnych szans. Szybko zyskał nad nimi przewagę okrążenia, którą potem już tylko kontrolował.

- Celuję w złote medale mistrzostw Europy i igrzysk olimpijskich - mówi bez ogródek zawodnik RKS Łódź.

Pełne wyniki zawodów, które były etapem przygotowań do Drużynowych Mistrzostw Świata w chodzie w tureckiej Antalyi znajdują się pod adresem: https://online.domtel-sport.pl

 

Zdjęcia: PZLA

Artykuły powiązane