Chodziarze z minimami na Mistrzostwa Europy

Chodziarze

Podczas zawodów z serii World Athletics Race Walking Gold Tour w Podiebradach trójka naszych chodziarzy wypełniła minima na czerwcowe Mistrzostwa Europy w Rzymie. Do stolicy Włoch na pewno pojadą: Katarzyna Zdziebło, Olga Chojecka oraz Maher Ben Hlima.

Polskie chodziarki od początku maszerowały w Czechach w tempie nie dającym szans na wypełnienie minimów olimpijskich, ale z realnymi nadziejami na pokonanie 20 kilometrów w czasie poniżej 1:30:00. Ostatecznie Zdziebło i Chojecka uzyskały minimalnie słabsze rezultaty, ale obie wypełniły minimum na mistrzostwa Europy w Rzymie. Zdziebło finiszowała dwunasta z wynikiem 1:30:31, a Chojecka zameldowała się na mecie czternasta (1:31:22). Najlepsza była znakomita Peruwianka Kimberly García León – 1:27:08. 

W rywalizacji panów w pierwszej części dystansu tempo pozwalające myśleć o uzyskaniu minimum olimpijskiego utrzymywał Maher Ben Hlima. Niestety – podobnie jak wielu rywali – miał nieco słabszą drugą połówkę. W Podiebradach było w sobotę ciepło, temperatura przekraczała 20 stopni, co przełożyło się na wyniki chodziarzy. Warunki miały też wpływ na wynik Polaka, który poprawił rekord życiowy i finiszował siódmy z czasem 1:21:07. Zawodnik RKS-u Łódź wypełnił minimum na mistrzostwa Europy oraz zdobył cenne punkty do rankingu kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Wygrał Perseus Karlström (1:18:22).

Pełne wyniki znajdują się pod tym linkiem: worldathletics.org.

Kolejny sprawdzian polskich chodziarzy odbędzie za dwa tygodnie podczas drużynowych mistrzostw świata. W Turcji wystartuje jedenastka biało-czerwonych: Olga Chojecka, Katarzyna Zdziebło, Agnieszka Elward, Magdalena Żelazna, Emilia Wiśniewska, Maher Ben Hlima, Dawid Tomala, Artur Brzozowski, Kacper Gołąbek, Przemysław Jasiński oraz Mateusz Margiel.

 

Zdjęcie: PZLA

Artykuły powiązane