Andrejczyk i Krukowski bliżej igrzysk dzięki dobrym startom

rzut oszczepem

Nasi specjaliści od rzutu oszczepem nadal pozostają bez uzyskanego minimum do Paryża. Ale ich wyjazd na igrzyska wydaje się bardzo realny. Wszystko za sprawa dobrych wyników uzyskanych w Gorzowie Wielkopolskim i Halle.

Maria Andrejczyk I Marcin Krukowski startowali w piątek na mityngu w Gorzowie Wielkopolskim. Polka wygrała konkurs z wynikiem z pierwszej próby - 62.02, choć początkowo aparatura pomiarowa wskazywała na rezultat powyżej 70 metrów! Rzutem poza granicę 60 metrów Andrejczyk praktycznie zapewniła sobie kwalifikację olimpijską z rankingu.

W Wielkopolsce wystąpił również Marcin Krukowski, ale po trzech słabszych próbach zrezygnował z dalszego rzucania, a szans na uzyskanie olimpijskiego minimum szukał dzień później na zawodach w niemieckim Halle. Tam miał równą serię, a w trzeciej kolejce oddał najdłuższy rzut w konkursie – na 82.69. To jego najlepszy wynik od blisko trzech lat. Co prawda do osiagnięcia minimum olimpijskiego zabrakło blisko trzech metrów, ale za sprawa dobrego startu Krukowski poprawił swoje miejsce w rankingu olimpijskim oraz do mistrzostw Europy w Rzymie.

 

Zdjęcie: Wikimedia/Facebook


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane