Kajakarstwo górskie : Popiela z drugą lokatą w klasyfikacji Pyrenees Cup

Kajakarstwo górskie

Kajakarz górski Dariusz Popiela zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pyrenees Cup, który zakończył się we francuskim Pau. Zawodnik Startu Nowy Sącz w ostatnim starcie był czwarty w konkurencji K-1. Tuż za podium w kayak crossie uplasował się z kolei Michał Pasiut.

"Biało-Czerwoni" w świetnym stylu zakończyli tegoroczny cykl zawodów o Puchar Pirenejów. Przed tygodniem w pierwszej rywalizacji w hiszpańskim La Seu D’Urgell trzecie miejsce w C-1 mężczyzn zajął Kacper Sztuba, czwarty w K-1 mężczyzn był Dariusz Popiela, a w półfinale męskiego kayak crossu znalazł się Mikołaj Mastalski. Ponadto, w środowym Champion Race w Pau, będącym przedsmakiem drugiej części Pyrenees Cup, najlepszy w konkurencji K-1 był Michał Pasiut, zaś trzecie miejsce w C-1 kobiet zajęła Klaudia Zwolińska.

W ten weekend w czołówce znów nie zabrakło Polaków. W konkurencji K-1 mężczyzn – podobnie jak tydzień wcześniej – czwarte miejsce zajął Popiela, zaś dziewiąty był Mateusz Polaczyk. Kolejny świetny start tego pierwszego sprawił, że w klasyfikacji generalnej Pyrenees Cup Popiela został sklasyfikowany na drugiej pozycji, a do wygranej w cyklu zabrakło zaledwie 0,8 punktu!

Spośród Polek w Pau najlepiej zaprezentowała się Zwolińska. 25-letnia slalomistka Startu Nowy Sącz była szósta w K-1, a Dominika Brzeska i Hanna Danek zajęły w tej konkurencji odpowiednio trzynastą i piętnastą pozycję. Ponadto, Zwolińska była siódma w C-1. Na trzynastym miejscu w gronie kanadyjkarek została sklasyfikowana Aleksandra Stach. W drugiej dziesiątce kanadyjkarzy uplasowali się natomiast Grzegorz Hedwig (11.), Sztuba (12.) i Szymon Nowobilski (18.). 

W ostatnim dniu Pyrenees Cup w Pau rywalizowano w kayak crossie. W finale męskim czwarty był Pasiut, a Zwolińska, najlepsza z Polek, odpadła w półfinale.

Za ponad miesiąc kolejny start kontrolny "Biało-Czerwonych" w kajakarstwie górskim. W Krakowie na torze Kolna zostanie rozegrany Puchar Prezydenta Miasta Krakowa (20-21 kwietnia).

 

Zdjęcie: Polski Związek Kajakowy

Artykuły powiązane