Drugi medal Zwolińskiej na kajakowych ME! Tym razem z najcenniejszego kruszcu

kajakarstwo

Reprezentantka biało-czerwonych Klaudia Zwolińska nie zwalnia tempa w Słowenii. Podczas rozgrywanych pod Lublaną mistrzostw Europy w kajakarstwie górskim sięgnęła po złoto w slalomie w K-1. Wcześniej była druga w crossie indywidualnym.

Zwolińska w ubiegłym roku stanęła na najniższym stopniu podium podczas mistrzostw świata oraz zdobyła dwa srebrne krążki igrzysk europejskich w Krakowie (zarówno w K1, jak i C1). Złoto zdobyte w Ljubljanie jest zatem pierwszym w jej karierze medalem z najcenniejszego kruszcu na międzynarodowej arenie.

W środę zawodniczka Startu Nowy Sącz była 2. w kayak crossie indywidualnym (sprint). Dzień później nie powiodło się jej w "klasycznym" kayak crossie, gdzie odpadła w półfinale i sklasyfikowana została na 7. pozycji.

Trzecia medalowa okazja nadarzyła się w sobotę, a Polka skrzętnie z niej skorzystała. Klaudia do finału slalomu awansowała z 3. pozycji w eliminacjach, a w nim nie dała żadnych szans swoim rywalkom. Nasza reprezentantka miała bezbłędny przejazd, nie zaliczając żadnych punktów czy sekund karnych. Drugą na mecie, Słowaczkę Zuzanę Pankovą, wyprzedziła o 4,95 s, a 3. Brytyjkę Mallory Franklin - o 6,53 s.

Dobry występ zanotowała także Dominika Brzeska, która długo utrzymywała się w czołowej trójce, ale ostatecznie uzyskała szósty czas.