Cenne sparingi reprezentacji Polski w kajak polo w Pucharze Świata we Francji

kajak polo

Seniorskie i młodzieżowe reprezentacje Polski w kajak polo przygotowują się do mistrzostwa świata, które odbędą się w Chinach. W ramach szlifowania formy wystąpiły w zawodach Pucharu Świata we francuskim Saint-Omer.

W Saint-Omer ze ścisłą światową czołówką mierzyły się również cztery polskie drużyny: seniorów (kobiet i mężczyzn) oraz U-21 (również w obu kategoriach).

W przypadku zespołów młodzieżowych doskonale spisała się ekipa naszych pań. W klasyfikacji U-21 zajęła szóste miejsce. Sukces jest tym cenniejszy, że drużyna prowadzona przez trenerkę Justynę Tyrowicz była najmłodszym zespołem w turnieju.

Jeszcze lepszą lokatę zajęli młodzieżowcy. Polacy mieli nawet szansę gry o brązowy medal i do ostatniej chwili walczyli o podium. Niestety w decydującym spotkaniu ulegli reprezentacji Niemiec, przez co wypadli poza najlepszą trójkę. Jak podkreśla Paweł Teleman, trener reprezentacji Polski seniorów, wynik jest obiecujący. – Nasza drużyna jest w trakcie przygotowywań do startu w mistrzostwach świata, a osiągnięty wynik podczas turnieju stawia drużynę trenera Pawła Kalinowskiego w roli jednego z poważnych kandydatów do walki o medale.

Nasi seniorzy we Francji wystąpili w okrojonym składzie, co było efektem nawiedzającej ich plagi kontuzji. Dobrze jednak rozpoczęli turniej, bo od wygranej z Danią, czyli aktualnymi mistrzami Europy. Niestety wąska kadra sprawiła, że biało-czerwonym zabrakło sił do utrzymania wysokiego poziomu przez całe zawody. Ostatecznie zajęli 11. pozycję. – Najważniejsze jest jednak przetarcie w ramach przygotowań do udziału w mistrzostwach świata oraz superpucharze, które w październiku zostaną rozegrane w Chinach – dodał Teleman.

Drużyna seniorek jest praktycznie od podstaw tworzona przez trenera Daniela Jarmarkiewicza i obecnie znajduje się na etapie przebudowy. Ostatecznie Polki uplasowały się na 10. miejscu. Warto jednak nadmienić, że w części nasza kadra była zasilona zawodniczkami z reprezentacji młodzieżowej.

Składy reprezentacji Polski:

U-21 kobiet: Martyna Podgórska, Anna Gierok, Karolina Bekiel, Zofia Sawicka, Aleksandra Labiszak, Maja Pyjas, Dorota Zielińska, Paulina Paluszkiewicz. Trener: Justyna Tyrowicz.

U-21 mężczyzn: Szymon Kaliszek, Wiktor Mańczak, Stanisław Bulira, Leon Bielecki, Mateusz Książek Dominik Tałuć, Filip Nowicki, Kacper Grzebalski, Paweł Rachuba. Trener: Paweł Kalinowski.

Seniorki: Marta Migdalska, Nadia Watkowska, Małgorzata Strzelczyk, Dominika Sojka, Amelia Ewiak, Olga Waluś. Trener: Daniel Jarmarkiewicz.

Seniorzy: Juliusz Bulira, Jan Bulira, Hubert Migdalski, Maciej Rosiak, Mateusz Donart, Miklós Timar, Bartosz Barański, Łukasz Pilarz. Trener: Paweł Teleman.

 

Zdjęcie: Polski Związek Kajakowy


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane